حسابان وب

درآمد؛ ۳۶۷.۵ هزار میلیارد ریالی دولت درعملکرد ۵ ماهه مالیاتی

0 404
محل تبلیغ شما

۳۶۷.۵ هزار میلیارد ریال از مجموع ۴۹۴.۵ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی مصوب در ۵ ماهه ابتدای سال جاری محقق شد.


به گزارش خبرنگار ایبِنا، بررسی گزارش بانک مرکزی در زمینه وضعیت درآمدهای مالیاتی دولت در ۵ ماهه ابتدایی سال جاری نشان می دهد که از ۴۹۴.۵ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی مصوب، ۳۶۷.۵ هزار میلیارد ریال محقق شده و میزان رشد آن نیز ۳.۲ درصد است.

بر پایه این گزارش، کل درآمد مالیاتی مصوب در سال جاری به میزان ۱۱۶۴.۶ هزار میلیارد ریال است. میزان مالیات مصوب اشخاص حقوقی در دوره مورد بررسی ۱۵۵.۸ هزار میلیارد ریال بوده که ۱۱۹.۹ هزار میلیارد ریال آن محقق شده و در این بخش ۶.۱ درصد رشد منفی وجود دارد.

همچنین از ۷۳.۲ هزار میلیاد ریال درآمد مصوب مالیاتی در بخش مالیات بر درآمدها نیز ۶۶.۴ هزار میلیارد ریال محقق شده و در این بخش ۱۰.۶ درصد رشد وجود دارد. میزان مصوب مالیات بر ثروت در ۵ ماهه ابتدایی سال جاری ۱۲.۵ هزار میلیارد ریال بوده که از این میزان، ۱۰.۸ هزار میلیارد ریال محقق شده و ۴.۷ درصد رشد در این بخش مشاهده می شود.

مجموع مالیات های مستقیم مصوب شده در دوره زمانی ۵ ماه ابتدای سال جاری، ۲۴۱.۵ هزار میلیارد ریال بوده که از این میزان ۱۹۷.۱ هزار میلیارد ریال محقق شد و رشد آن نیم درصد منفی است.

میزان مالیات بر واردات تصویب شده نیز تا پایان مردادماه سال جاری، ۷۳.۸ هزار میلیارد ریال بود که ۳۳.۶ هزار میلیارد ریال محقق شد و ۱۵.۷ درصد رشد نشان می دهد. این گزارش حاکی است، ۱۷۹.۲ هزار میلیارد ریال مالیات بر کالاها و خدمات در دوره زمانی مورد بررسی تصویب شده و از این میزان، ۱۳۶.۸ هزار میلیارد ریال محقق شد و ۶.۱ درصد رشد داشته است.

جمع مالیات های غیرمستقیم در ۵ ماهه ابتدای سال جاری، ۲۵۳ هزار میلیارد ریال بوده که ۱۷۰.۴ هزار میلیارد ریال آن محقق شد و در این بخش نیز ۷.۹ درصد رشد به ثبت رسید.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.