حسابان وب

دانمارکی ها دیگر بیشترین مالیات جهان را پرداخت نمی کنند

0 1,070

حسابداراپ

دولت دانمارک بمنظور مقابله با کمبود نیروی کار در این کشور و تشویق مردم برای انجام کار بیشتر، مالیات را از دستمزدها کم می کند.


فینتو

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از رویترز، کشور دانمارک بیشترین مالیات شخصی را در دنیا از مردم اخذ می کند. همچنین دولت دانمارک به دنبال کاهش مالیات بمنظور تشویق بیشتر مردم برای کار کردن است؛ ضمن اینکه با این اقدام،  روند روبه رشد اقتصادی خود را هم طولانی تر می کند.

 یکی از اهداف این کار، کاهش بحران کمبود نیروی کار در این کشور است و با برطرف شدن این معضل۵ دهم درصد به تولید ناخالص داخلی دانمارک کمک می شود. البته وزیر دارایی دانمارک هم در بیانیه ای اعلام کرد، میزان اخذ مالیات باید کمتر شود.

در همین حال دولت دانمارک قرار است به تدریج تا سال ۲۰۲۵ میلادی کاهش مالیات بر روی دستمزدها، خودروها، خدمات خانوار و مستمری ها را تا ۲۳ میلیارد کرون دانمارک در سال که معادل ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار است را در دستور کار خود قرار دهد.

همچنین بر پایه گزارش منتشر شده از سوی سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، دانمارکی ها بیشترین میزان پرداخت مالیات در جهان را به نسبت درصد تولید ناخالص داخلی خود پرداخت می کنند و در سال گذشته میلادی، نرخ خالص پرداخت مالیات کارگران دانمارکی ۳۶ درصد ثبت شده که این رقم برای کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی ۲۵.۵ درصد عنوان شده است.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.