نرم افزارحسابداری صدگان

اتصال فاز اول سامانه‌های بیمه به پنجره واحد تجاری

0 548

حسابداراپ

گمرک ایران اعلام کرد: در راستای توسعه خدمات الکترونیکی گمرک و به منظور تسهیل فرآیند ترانزیت برای شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی، فاز اول اتصال سامانه‌های بیمه با پنجره واحد تجارت فرامرزی به بهره رسید.

به گزارش ایبِنا، بر اساس این طرح در فاز اول و در نخستین گام ارتباط بیمه پاسارگاد با پنجره واحد تجارت فرامرزی از امروز الکترونیکی شد. بر این اساس، کلیه خدمات صدور بیمه نامه در رویه های مربوطه به صورت الکترونیک و غیرحضوری انجام خواهد پذیرفت.

پندار سیستم

لازم به ذکر است سایر شرکت های بیمه گذار موظف هستند تا پایان شهریورماه نسبت به ارایه خدمات الکترونیک مذکور اقدام نمایند. در غیر اینصورت از پذیرش بیمه نامه های مربوطه خودداری به عمل خواهد آمد.

پیش از این به کمک سامانه جامع گمرکی پرونده های کاغذی شرکت های بیمه ای جمع آوری و صرفا پرونده های الکترونیکی در گمرک برای شرکت های بیمه ای تشکیل شده بود که با اقدام جدید کاملا ارتباط شرکت های بیمه ای با گمرک الکترونیکی شده و صدور بیمه نامه هم صرفا به صورت الکترونیکی در پنجره واحد تجارت فرامرزی امکانپذیر خواهد بود.

هم اکنون خدمات اصلی گمرک ایران به صورت اینترنتی انجام می شود و خدمت گیرندگان می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری و صرفا از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی در سایت گمرک ایران خدمات گمرکی را دریافت نمایند.

بر اساس ارزیابی ستاد مرکزی سیزدهمین جشنواره شهید رجایی، گمرک ایران در میان دستگاه های اجرایی با کسب بالاترین امتیاز در شاخص دولت الکترونیک به دلیل پیاده سازی پروژه ها و برنامه های دولت الکترونیک عنوان سازمان برتر را کسب کرد و لوح سازمان برتر از سوی رییس جمهوری به فرود عسگری؛ سرپرست گمرک ایران اعطا شد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.