حسابان وب

هفته آینده خبرسازترین هفته برای بورس

0 517

حسابداراپ

مدیر امور اعضای کانون کارگزاران بورس و اواق بهادار با بیان این که هفته آینده را می توان خبرسازترین هفته برای بورس دانست، گفت: شرکت هایی که سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند دارند با آخرین فرصت خود برای برگزاری مجمع در هفته آینده روبرو خواهند شد.


شاخص بورس در هفته­ ای که گذشت با یک درصد رشد از رقم ۷۸.۷۰۰ به رقم ۷۹.۵۱۰ واحد رسید. شاخص در همه روزهای هفته گذشته مثبت بود. رشد شاخص به همراه رشد حجم و ارزش معاملات روزانه بوده که حاکی از برگشت رونق به بازار است.

به گزارش ایرنا از بازار سرمایه (سنا)، بهنام بهزادفر اظهارکرد: در هفته ­ای که گذشت نرخ دلار و قیمت کامودیتی ­ها با رشد مناسبی همراه بودند. دلار در یک ماه گذشته ۶۰ تومان گرانتر شده و اکنون در محدوده ۳۸۰۰ تومان قرار دارد. رقم فعلی دلار برابر با رقم ۴.۵ سال پیش است.

محل تبلیغ شما

این کارشناس بازار سرمایه با بیان این که نرخ تورم در طول این همین مدت هشت درصد بود، خاطرنشان کرد: به نظر می ­رسد، رشد دلار در سال جاری به صورت کنترل شده ادامه داشته باشد که با توجه به ماهیت صادراتی شرکت ­های بزرگ بازار سرمایه، در مجموع به نفع این بازار خواهد بود.

به گفته بهزادفر، علاوه بر نرخ دلار، نرخ های کالای اساسی نیز در هفته گذشته مثبت بود. به عنوان مثال فلز روی با ۱.۵ درصد رشد به ۲.۸۴۰ دلار رسید، مس با همین مقدار رشد به ۵.۹۱۵ دلار رسید، اما نفت نسبت به هفته گذشته بدون تغییر بوده و اکنون ۴۷ دلار است و تغییرات کامودیتی­ ها در این هفته در مجموع موجب رونق در گروه­های فلزات اساسی خواهد شد.

وی تاکید کرد: اکثر خودرو سازان، پالایشگاه ‌ها، بانک ‌ها و شرکت ­های فلزی در بازه زمانی باقی­مانده تا انتهای تیرماه، باید مجامع خود را برگزار کنند که طبیعتاً در این هفته حجم خبری زیادی به بازار ارسال خواهد شد.

این مدرس دانشگاه یادآور شد: به نظر می رسد به جز گروه بانک، اکثر گروه ها اخبار های خوبی منتشر کنند و می توان امیدوار بود این اخبار موجب رونق بازار بعد از بازگشایی نمادهای متوقف شده باشد.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.