نرم افزارحسابداری صدگان

مالیات علی‌ الراس تا سال ۹۸ به طور کامل حذف می شود

1 2,087

حسابداراپ

رییس کل سازمان امور مالیاتی از حذف کامل شیوه علی الراس از نظام مالیاتی، گفت:‌ برای این منظور ۳ زمان زمان پیش بینی شده است.


 سید کامل تقوی نژاد با تاکید بر وداع با مالیات علی‌الرأس تا پایان سال ۹۸ بیان داشت: مبنای سازمان امور مالیاتی پذیرش خوداظهاری مودیان است. براساس قانون، سازمان امور مالیاتی سه سال فرصت دارد شیوه علی الرأس را از نظام مالیاتی حذف کند.

رییس کل سازمان امور مالیاتی درباره  موضوع کنار گذاشتن شیوه علی الرأس از نظام مالیاتی به خبرگزاری خانه ملت گفت: با توجه به اصلاحیه قانون مالیاتی های مستقیم در سال ۹۴ که از ابتدای سال ۹۵ اجرایی شده است، بعد از گذشت سه سال باید شیوه علی الرأس از نظام مالیاتی حذف شود.

پندار سیستم

وی ادامه داد: در طرح جامع مالیاتی، اطلاعات جامع مودیان مالیاتی از سامانه های مختلف جمع آوری و به سازمان امور مالیاتی ارایه می شود و بر این اساس به نوعی می توان مالیات حقیقی را براساس درآمد محاسبه کرد.

تقوی نژاد ادامه داد: مبنای سیاست سازمان امور مالیاتی استفاده از خوداظهاری های مودیان و اسناد ارایه شده و در این راستا بیش از ۸۰ درصد اظهارنامه ها براساس ابراز از سوی مدعیان پذیرفته شده است.

معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد: پیش بینی می شود بر اساس روابط ریسک در زمینه محاسبه مالیات، تنها حدود ۲۰ درصد از اشخاصی که به عنوان مودیان مدارک مالی ارایه می کنند مدارکشان با اطلاعات جمع آوری شده از سامانه ها تطابق نداشته باشد که در این صورت شیوه علی الرأس در محاسبه مالیات مورد توجه قرار می گیرد.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور یادآور شد: براساس قانون سازمان امور مالیاتی ۳ سال فرصت دارد تا نظام اطلاعاتی خود را تکیمل کند و به طور طبیعی بعد از گذشت این مدت شیوه علی الراس مالیات حذف می شود؛ البته حدود دو سال تا پایان این مهلت زمانی باقی است، اما توصیه شده با وجود اختیار قانونی سازمان امور مالیاتی، این سازمان تلاش کند براساس اسناد، مالیات مودیان را محاسبه کند.محل تبلیغ شما

1 نظر
  1. سعید می گوید

    باسلام بفرمایددرصورت افشای کتمان درامدچطوررسیدگی میکنن،وقتی که تمام بنگاهای اقتصادی باهم تعامل دارن دارای وکارشناسان بی تجربش می خان چطورکشف مستندات کنن?پرینت بانکی بارنامهاوهرچی که به ذهن برسه راهکارداره.موفق باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.