نرم افزارحسابداری صدگان

تصویب آیین‌نامه اجرایی نحوه استفاده مؤدیان مالیاتی از سامانه صندوق فروش

0 975

حسابداراپ

هیئت وزیران امروز یکشنبه هجدهم تیرماه ۱۳۹۶ به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس‌جمهوری، تشکیل جلسه داد.

پندار سیستم


در ابتدای جلسه هیئت وزیران آیین‌نامه اجرایی مربوط به نحوه استفاده مؤدیان مالیاتی از سامانه صندوق فروش «صندوق ماشینی (مکانیزه) فروش» را با هدف امکان شناسایی فعالان اقتصادی در نظام مبادلات اقتصادی و به حداقل رساندن فرار مالیاتی و حذف دفاتر قانونی برای اشخاص حقیقی، به تصویب رساند.

به موجب این آیین‌نامه، مؤدیان مالیاتی اعم از اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع این قانون که حسب اعلام سازمان امور مالیاتی کشور موظف به ثبت‌نام در نظام مالیاتی می‌شوند، مکلفند برای انجام معاملات خود از سامانه‌ صندوق فروش و تجهیزات مشابه استفاده نمایند.

آیین‌نامه مذکور با اهدافی از جمله شفاف‌سازی اقتصادی در طول زنجیره واردات، تولید، توزیع، مصرف و مالیات‌های پرداخت شده مرحله قبل و به حداقل رساندن فرار مالیاتی، تأمین درآمدهای پایدار و سالم، حذف دفاتر قانونی اعم از دفتر روزانه، دفتر کل و دفتر مشاغل برای اشخاص حقیقی، امکان شناسایی فعالان اقتصادی در نظام مبادلات اقتصادی و سهولت در تعیین ظرفیت مالیاتی کشور به تصویب رسید.

در ادامه هیئت وزیران با هدف اداره مطلوب شهرک‏ ها و نواحی صنعتی و ارایه خدمات مناسب به واحدهای مستقر در آنها و نیز حفظ و صیانت از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این خصوص، با اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک‌های صنعتی موافقت کرد.

به موجب این اصلاحیه، در صورتی که بیش از ۷۵ درصد زمین‌های قابل واگذاری در فاز عملیاتی در هر شهرک و ناحیه صنعتی واگذار و حداقل تعداد واحدهای به بهره‌برداری رسیده در شهرک صنعتی به ۲۵ واحد و در ناحیه صنعتی روستایی به ۱۵ واحد برسد، شرکت براساس شرایط مندرج در اساسنامه نمونه نسبت به تشکیل شرکت خدماتی اقدام و اداره امور شهرک و ناحیه صنعتی را به این شرکت واگذار می‌نماید.

دولت همچنین با افزایش ارقام فوق‌العاده اشتغال خارج از کشور مأموران ثابت دستگاه‌های اجرایی اعزامی به خارج از کشور موافقت کرد.

هیئت وزیران در ادامه جلسه، عملکرد دستگاه‌های مسئول را درخصوص سند آسیب‌شناسی کلانشهرها در حوزه محیط زیست و خدمات شهری و در بخش‌های آتش‌نشانی و امور ایمنی، پسماند، فضای سبز و حمل‌ونقل و ترافیک مورد ارزیابی قرارداد و راهکارها و پیشنهادهای تکمیلی در جهت رفع موانع اجرای مصوبات دولت در این بخش‌ها بررسی شد.

همچنین مجوز موافقتنامه تأسیس مرکز بین‌المللی مدیریت جامع حوزه آبخیز و منابع زیستی در ایران صادر شد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.