نرم افزارحسابداری صدگان

از هر ۲۶ ایرانی یکی کارمند دولت است

0 486

حسابداراپ

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: براساس آمار‌ها در ایران به‌ازای هر ۲۶ تا ۲۸ نفر یک کارمند دولت و در دنیا به‌ازای هر ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر یک کارمند دولت وجود دارد.

پندار سیستم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا عزیزی ضمن اشاره به اینکه در دنیا به‌ازای هر ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر یک کارمند دولت وجود دارد، افزود: ایران با ۸۰ میلیون نفر جمعیت دو میلیون و ۵۵۰ هزار نفر کارمند دارد در صورتی که ژاپن با ۱۲۸ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۵۰ هزار نفر کار‌مند است.
وی همچنین با بیان اینکه در ایران به‌خلاف سایر کشورهای جهان همه علاقه به کار دولتی دارند، اظهار داشت: افزایش نرخ بیکاری در جامعه ناشی از چنین نگرش و تفکر نادرستی است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توسعه فرهنگ کار و گرایش به شغل‌های غیردولتی در کشور تأکید کرد و گفت: جمعیت جویای کار کشور هنوز طبق یک فرهنگ قدیمی تمایل به کار در دستگاه‌های دولتی و استخدام در این مراکز را دارند.
وی در ادامه با بیان اینکه نهادینه‌سازی فرهنگ کار در رفع معضل بیکاری جامعه بسیار نقش‌آفرین است، گفت: دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی باید با ایجاد بنگاه، مؤسسه و … علاوه بر خود زمینه اشتغال افراد بیکار دیگر را نیز فراهم کنند.
عزیزی با اشاره به اینکه متأسفانه امروز کشور با خیل عظیمی از لشکر بیکاران به‌ویژه دانش‌آموختگان دانشگاهی مواجه است، اضافه کرد: بدون شک نهادینه شدن فرهنگ کار کنار آموزش و تخصص می‌تواند تا حدود زیادی معضل اشتغال در کشور را برطرف کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در مشاغل دولت در ایجاد فرصت اشتغال برای جوانان بسیار حائز اهمیت است، گفت: اشتغال افراد بازنشسته در بسیاری از نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی با وجود معضلی بزرگ تحت عنوان بیکاری در جامعه دیگر موضوعیت ندارد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم ادامه داد: جوانان بسیاری امروز با وجود تحصیلات دانشگاهی بالا بیکار و در جستجوی شغل هستند که این بیکاری می‌تواند پیامدهای جبران ناپذیری را در جامعه به‌همراه داشته باشد.
وی در پایان یادآورشد: کار و اشتغال از بدیهی‌ترین و ابتدایی‌ترین حقوق طبیعی و در عین‌حال ضروری‌ترین حق قانونی هر انسانی تلقی می‌شود.



محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.