نرم افزارحسابداری صدگان

پیشنهاد بورس برای تمدید معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی‌ها

0 873

حسابداراپ

یک مقام مسئول در سازمان بورس با بیان این‌که دو پیشنهاد بورسی شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده گفت: موضوع تمدید معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها از جمله این پیشنهادها است.


رئیس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت دو پیشنهاد در زمینه اصلاح ماده ۱۴۱ قانون تجارت و تمدید معافیت مالیاتی افزایش سرمایه ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌ها در سال جاری ارایه داده که هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده است.

پندار سیستم

حسن امیری با اشاره به جزییات این دو پیشنهاد افزود: شورای گفتگو در زمینه اصلاح و بازبینی دوباره ماده ۱۴۱ قانون تجارت اشاره‌ای داشته مبنی بر اینکه به جای مبنا قراردادن سرمایه در موضوع ورشکستگی شرکت‌ها، جمع حقوق صاحبان سهام مبنای عمل قانون قرار گیرد.

وی افزود: در عین حال پیشنهاد شده تا به منظور کمک به برخی شرکت‌ها معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها و منظور شدن آن در حساب سرمایه به مدت یک سال دیگر تمدید شود.

وی با بیان اینکه در صورت جمع بندی باید این دو پیشنهاد در مجلس به رای گذاشته شود، عنوان کرد: اینکه این پیشنهادها به صورت متمم یا اصلاحیه بودجه به مجلس شورای اسلامی ارسال شود، تدبیر دیگری است که پس از جمع‌بندی شورای گفتگو به آنها پرداخته خواهد شد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.