حسابان وب

استفاده از تجارب جهانی در پیاده سازی IFRS

0 511

حسابداراپ

دبیر علمی سمینار تجارب جهاني EY در پياده‌سازي IFRS گفت: با توجه به تاثيرات قابل ملاحظه‌اي كه گزارشگري بر مبناي IFRS در افزايش قابليت اتكای گزارش‌های مالي و توسعه بازار سرمايه به همراه دارد، بدون ترديد نهادهاي ناظر همانند ‌سازمان بورس و اوراق بهادار و بانك مركزي بيشترين علاقه‌مندي را براي پياده‌سازي و بهره‌برداري از اين مدل گزارشگري دارند.

محل تبلیغ شما


ابوالقاسم فخاریان خاطرنشان کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار و پژوهشكده پولي و بانكي به نمايندگي از بانك مركزي ايران حمايت معنوي اين سمينار را پذيرفته‌اند و به اين ترتيب به ترويج مفاهيم و انتقال تجارب IFRS به بنگاه‌هاي اقتصادي و بانك‌هاي كشور ياري مي‌رسانند.

دبیر علمی سمینار یادآور شد: رويكرد تجربه‌گرايانه سمينار، بررسي چالش‌ها و ارائه راهكارهاي عملي براي به كارگيري IFRS، مي‌تواند به ميزان قابل توجهي به مديران و مسوولان مربوطه در پياده‌سازي موفقيت‌آميز اين مدل گزارشگري كه به عنوان يك امر الزامي از سوي نهادهاي مقررات‌گذار و ناظر مطرح شده است، ياري رساند.

وی با اشاره به محورهای اصلی این سمینار خاطرنشان کرد: مروري كلي بر استانداردهاي بين‌المللي گزارشگري مالي، موارد عمده تغييرات، به‌روزرساني استانداردهاي بين‌المللي گزارشگري مالي، پذيرش استانداردهاي بين‌المللي گزارشگري مالي براي نخستين بار، استاندارد بين‌المللي ارائه صورت‌هاي مالي، تفاوت‌‌هاي كليدي استانداردهاي پذيرفته شده حسابداري در ايران و استانداردهاي بين‌المللي گزارشگري مالي و گذار از استانداردهاي حسابداري ايران به استانداردهاي بين‌المللي گزارشگري مالي از مباحث محوری سمینار تجارب جهاني EY در پياده‌سازي IFRS است.

همچنین با رویکرد بحث و گفت‌وگو و تحلیل موردی مباحثی نظیر صورت‌هاي مالي تلفيقي، درآمد حاصل از قرارداد با مشتريان، ابزارهاي مالي و موردكاوي (Case Study) گذار به استانداردهاي بين‌المللي گزارشگري مالي در کنار پانل‌هاي پرسش و پاسخ و تحليل موانع و چالش‌هاي مربوط به گذار به استانداردهاي بين‌المللي گزارشگري مالي را شاهد خواهیم بود.

وی تاکید کرد: مباحث سمينار، موردكاوي‌ها و پانل‌هاي پرسش و پاسخ توسط صاحب‌نظران و متخصصان موسسه بين‌المللي EY ارائه و برگزار خواهد شد که دارای تجارب معرفي و آموزش IFRS در سطح بين‌المللي و ارائه خدمات حرفه‌اي در استقرار و به كارگيري مدل گزارشگري بر مبناي IFRS هستند.

وی در پاسخ به اینکه برگزاری این سمینار چه آثار و نتايجی را براي بنگاه‌هاي اقتصادي و حرفه حسابداري ايران به همراه خواهد داشت، گفت: انتقال دانش و تجربه جهاني پياده‌سازي IFRS به مديران و مسوولان مالي و حسابرسان و بسترسازي براي استقرار و به كارگيري آن در بانك‌ها و شركت‌هاي پذيرفته شده در بورس، فراهم شدن زمينه حضور موسسات حرفه‌اي حسابرسي جهاني و كمك به رشد و اعتلای حرفه حسابداري كشور، كمك به افزايش كيفيت، شفافيت، قابليت اتكا و سودمندي گزارش‌های مالي قابل ارائه به ذي‌نفع‌ها و ايجاد همزباني با دنياي تجاري و ارتقای جايگاه بازار سرمايه ايران از جمله دستاوردهای این سمینار است.

این سمینار در روزهای چهارم و پنجم اردیبهشت ماه توسط پژوهشکده پولی و بانکی و سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار می‌شود.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.