حسابان وب

استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی(IFRS)،عامل رونق بازار سرمایه

0 692
محل تبلیغ شما

یکی از مزایای بکارگیری استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی(IFRS) این است که زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی و رونق بورس را فراهم می کند.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی(IFRS) در رونق بازار بورس موثر است گفت: زبان مشترک در گزارش های مالی از لازمه های جذب سرمایه گذار خارجی است البته در این رابطه بانک مرکزی تاکید کرده استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی(IFRS) رعایت شود که این نکته مثبتی است.

پندار سیستم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، سید تقی کبیری، نماینده مردم خوی به اهمیت استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی(IFRS) اشاره کرد و گفت: بکارگیری این ابزار در رونق بازار سرمایه موثر است.

وی یکی از نقش های بکارگیری استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی(IFRS) را جذب سرمایه گذاری خارجی دانست و عنوان کرد:براساس برنامه ششم توسعه باید شرایط برای جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور تسهیل شود. در این مسیر لازم است علاوه بر جذب سرمایه های داخلی از ظرفیت سرمایه ایرانیان مقیم خارج از کشور و سرمایه گذاران خارجی استفاده شود؛ البته انجام این مهم نیازمند اتخاذ تدابیر مناسب است و مسیر آن با اجرا شدن (IFRS) هموار شده است.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاران خارجی در صورت رعایت قوانین جمهوری اسلامی می توانند در بورس کشور سرمایه گذاری کنند اظهار داشت: یکی از مزایای بکارگیری استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی(IFRS) این است که زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی و رونق بورس را فراهم می کند.

این نماینده مجلس در پایان با تاکید بر اینکه رونق بورس یکی از راهکارهای جلوگیری از سوداگری است افزود: رونق بورس یکی از راهکارهای جلوگیری از رونق سوداگری در بخش های مانند مسکن و ارز است. تجربه بیانگر این است رونق بازار دلالی کاذب، به اقتصاد کشور زیان وارد کرده و بازار سرمایه از آن جلوگیری می کند.



ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.