حسابان وب

نام ایران از لیست سیاه FATF حذف نشد

0 499
محل تبلیغ شما

کارگروه اقدام مالی با حفظ ایران در لیست سیاه پولشویی اعلام کرد تا زمانی که کل برنامه اقدام تکمیل نشود، نام ایران همچنان در بیانیه عمومی کارگروه اقدام مالی باقی می ماند.


به گزارش تسنیم، کارگروه اقدام مالی در جدیدترین گزارش خود که بر روی پایگاه اینترنتی این نهاد قرار گرفته است اعلام کرد ایران در ژوئن ۲۰۱۶ از تصویب و تعهد بالای ایران به برنامه اقدام جهت مقابله استراتژیک با پولشویی و تامین مالی تروریزم و تصمیم این کشور برای بهره گیری از کمک های فنی در اجرای برنامه اقدام استقبال کرد.

این نهاد بین المللی افزود: بر این اساس، در ژوئن ۲۰۱۶ کارگروه اقدام مالی اقدامات متقابل علیه ایران را برای مدت ۱۲ ماه تعلیق کرد تا پیشرفت ایران در اجرای برنامه اقدام را رصد نماید. اگر کارگروه اقدام مالی در پایان این بازه زمانی به این نتیجه برسد که ایران پیشرفت کافی در اجرای برنامه اقدام نداشته، درخواست این گروه برای اقدامات متقابل مجددا برقرار خواهد شد. اگر ایران در بازه زمانی مذکور به تعهدات خود به موجب برنامه اقدام عمل نماید، کارگروه اقدام مالی گام های دیگر را در این باره مورد توجه قرار خواهد داد.

این گزارش در ادامه نوشته است: تا زمانی که کل برنامه اقدام تکمیل نشود، نام ایران همچنان در بیانیه عمومی کارگروه اقدام مالی باقی می ماند. تا زمانی که ایران اقدامات لازم برای مقابله با کوتاهی های اشاره شده در برنامه اقدام را اجرا نماید، کارگروه اقدام مالی همچنان نگران ریسک تامین مالی تروریزم در ایران و تهدید ناشی از آن بر سیستم مالی بین المللی خواهد بود.

بنابراین، کارگروه اقدام مالی از اعضای خود می خواهد و به همه کشورها توصیه می کند که بر اساس توصیه شماره ۱۹ گروه مالی، همچنان به موسسات مالی شان توصیه کنند که در ارتباطات و تعاملات مالیشان با اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی میزان بالایی از احتیاط را رعایت نمایند. کارگروه اقدام مالی به ایران توصیه می کند که به طور کامل کوتاهی ها در زمینه مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریزم و به ویژه تامین مالی تروریزم را برطرف سازد.

کارگروه اقدام مالی به تعامل نزدیک با ایران و رصد دقیق پیشرفت های صورت گرفته در اقدامات این کشور ادامه می دهد.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.