حسابان وب

معافیت مالیاتی ۲۵ درصدی برای تعاونی‌های تامین نیاز

0 560

حصین حاسب

 معاون وزیر تعاون از پیش‌بینی معافیت مالیاتی ۲۵ درصدی برای تعاونی‌های تامین نیاز خبر داد و ابراز امیدواری کرد: حجم صادرات تعاونی‌ها تا پایان امسال به سه میلیارد دلار برسد.


سیدحمید کلانتری با اشاره به کارکرد تعاونی‌ها در ایجاد اشتغال پایدار تصریح کرد: با توجه به نقش موثر تعاونی‌ها در عرصه کارآفرینی و خلق فرصتهای شغلی جدید، در دولت یازدهم افزایش بهره‌وری و کیفی‌سازی فعالیت تعاونی‌ها مورد تاکید بسیاری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در طول دولت یازدهم بیش از ۱۶ هزار تعاونی جدید در کشور تاسیس شده که برای ۲۳۵ هزار نفر اشتغالزایی داشته است.

معاون امور تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استفاده از پتانسیل تعاونی‌ها در ایجاد فرصتهای شغلی جدید را یکی از هدفگذاری‌های دولت برشمرد و تصریح کرد: وزارت تعاون در راستای تقویت تشکل‌های تعاونی، جوانان تحصیل‌کرده و فارغ التحصیلان دانشگاهی را که به راه‌اندازی شرکتهای تعاونی اقدام کنند مورد حمایت قرار می‌دهد.

وی در ادامه توسعه صادرات محصولات تعاونی‌ را از جمله برنامه‌های وزارت تعاون عنوان کرد و گفت: سال گذشته حجم صادرات تعاونی‌ها یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بود که با هدفگذاری صورت گرفته و تشویق و حمایت از تعاونی‌های صادراتی، امیدواریم این رقم تا پایان سال به سه میلیارد دلار برسد.

کلانتری درعین حال بر ضرورت تشکیل تعاونی‌های تامین نیاز تاکید کرد و گفت: تعاونی‌های تامین نیاز علاوه بر تهیه و تامین مواد اولیه می‌توانند در زمینه‌های مختلفی از جمله کارشناسی صادرات، تحلیل اقتصادی بازار، آموزش اعضا و دیگر موارد کسب و کار ایفای نقش کنند.

وی معافیت مالیاتی ۲۵ درصدی را از جمله مزیتهای تشکیل تعاونی‌های تامین نیاز ذکر کرد و گفت:تعاونی‌های تامین نیاز همچنین می‌توانند در دریافت وام و تسهیلات یا معاملات خود تا سقف ۱۰ میلیارد تومان به عنوان وثیقه از ضمانت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون تعاون برخوردار شوند.

 

پندار سیستم

منبع: ایسنامحل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.