ACCPress.com – تازه های حسابداری

مرخصی ۸۴ روزه برای زنان دارای “فرزندخوانده”

 • دسته بندی: اخبار برگزیده, اخبار مجامع حرفه اي

مدیرکل دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فراهم شدن امکان استفاده از مرخصی دوره مراقبت برای مادران شاغلی که کودکی را از بهزیستی به فرزندخواندگی قبول می‌کنند خبر داد.


عبدالرحیم تاج‌الدین در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: مدت این مرخصی زایمان یا به عبارت بهتر مرخصی دوره مراقبت، ۸۴ روز است و مشمول زنانی می شود که کودکانی تا سن زیر سه سال را از بهزیستی به حضانت گرفته باشند.

وی افزود: این بخشنامه از ابتدای اسفندماه جاری توسط سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده و لازم الاجراست.

مدیرکل دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اصلاح  بند ۲۱ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست در سال ۱۳۹۳، گفت: قبلا زنی که سرپرستی افراد تحت حمایت این قانون را به عهده می‌گرفت از مزایای حق اولاد و مرخصی دوره مراقبت بهره‌مند نبود که با پیگیری و رایزنی های ما زمینه ارائه این خدمت حمایتی فراهم شد  و این دسته از مادران می‌توانند طبق ماده ۶۷ قانون تأمین اجتماعی از ۸۴ روز مرخصی کمک بارداری موقت برخوردار شوند.

تاج‌الدین ادامه داد: علاوه بر این آن دسته از زنانی که رحم خود را برای فرزنددار شدن در اختیار دیگری می‌گذارند و همچنین زنانی که قرار است این فرزندان را بزرگ کنند نیز با ارائه مدارک بیمه ای و پزشکی خود می توانند از این مرخصی استفاده کنند.

وی درباره شمار مشمولین این مرخصی گفت: آمار دقیقی از مشمولان نداریم اما می‌توان گفت از ۲۴ هزار و ۵۰۰ فرزند بهزیستی ، در دوسال اخیر ۱۰ هزار نفر به حضانت خانواده ها درآمده اند و بالاترین آمار مربوط به تهران است.نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
icon برچسب ها:
 • نوشته: مدیر سایت
 • تاریخ: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵
 • يك نظر
 • آمار : 1,266 بازدید
 • شبانی در ساعت ۹:۲۰ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: شهریور ۱۳۹۶

  چقدر خوب شد که اینطوری تصویب کردین و به اونها هم دوران مرخصی میدین . در ضمن اینطوری امار بچه هایی هم که یه سرپرست براشون پیدا شده دستون میاد .

  فقط کاشکی بهشون هم حق اولاد تعلق میگرفت . ( البته من نمیدونم شاید هم تعلق بگیره)

  به هر حال ممنون

  [پاسخ]

  ارسال نظر

  نام:

  ایمیل:

  وب سایت:

  متن و پیام شما: