نرم افزارحسابداری صدگان

تجدید نظر AICPA در  استاندارد حسابرسی تداوم فعالیت

0 1,156

حسابداراپ

 هیأت استانداردهای حسابرسی انجمن حسابداران رسمی آمریکا AICPA، در استاندارد حسابرسی مربوط به فرض تداوم فعالیت تجدید نظرکرد.

پندار سیستم

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران به نقل از به نقل از «اکانتینگ تودی» هدف استاندارد تجدیدنظر شده، ارائه‌ی راهنمایی‌های لازم درباره‌ی مسئولیت حسابرس در حسابرسی صورت‌های مالی نسبت به استفاده از فرض تداوم فعالیت در تهیه‌ی صورت‌های مالی، شامل بررسی و ارزیابی توانایی مدیریت واحد تجاری برای ادامه‌ی فعالیت است. استاندارد حسابرسی جدید شماره‌ی ۱۳۲ تحت عنوان «ارزیابی حسابرس از توانایی واحد تجاری برای تداوم فعالیت» شامل الزامات و ماهیت کاربردی درباره‌ی دریافت حمایت‌های مالی توسط اشخاص ثالث برای تداوم فعالیت است.

همچنین این استاندارد، الزامات جدیدی را برای شرایط یا رویدادهای خاصی که منعکس کننده‌ی  ابهام اساسی در مورد توانایی واحد تجاری برای ادامه‌ی فعالیت است، جهت درج در بند تأکید مطلب خاص مطرح می‌سازد. از دیگر دلایل انتشار استاندارد جدید این است که صرف‌نظر از مربوط بودن یا نبودن فرض تداوم فعالیت حسابداری برای تهیه‌ی صورت‌های مالی با اهداف خاص، حسابرسان را ملزم می‌کند تا وجود ابهام اساسی در این‌باره را ارزیابی و در خصوص تأثیرت احتمالی آن بر صورت‌‌های مالی، نتیجه‌گیری کنند.

هدف اصلی تدوین استاندارد حسابرسی شماره‌ی ۱۳۲، ارزیابی تأثیر به‌روزرسانی استانداردهای حسابداری تدوین شده، توسط هیأت استانداردهای حسابداری مالی آمریکا FASB درباره‌ی فرض تداوم فعالیت و چگونگی افشای عدم اطمینان درخصوص توانایی واحد تجاری برای ادامه‌ی فعالیت، بر استانداردهای حسابرسی است.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.