نرم افزارحسابداری صدگان

به زودی لایحه‌ی نهایی ارزش افزوده به مجلس ارایه می شود

0 644

حسابداراپ

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: لایحه نهایی ارزش افزوده آماده شد و تا پایان اسفند به مجلس شورای اسلامی ارایه می شود.


به گزارش  واحد مرکزی خبر، تقوی نژاد افزود: برای تدوین این لایحه چند هزار ساعت کار در قالب ۱۰۰ جلسه کمیسیون اقتصادی دولت انجام و دغدغه تولیدکنندگان در این لایحه رفع شده است.

وی با بیان اینکه اضافه کردن یک بند به قانون ارزش افزوده در مجلس قانون کلی را در این زمینه از بین برده است گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده مبتنی بر شفافیت است و همه‌ی اطلاعات را در این زمینه جمع آوری می‌کند.

پندار سیستم

تقوی نژاد افزود: تاکنون ۱۷۰ هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده دریافت و ۶۰ هزار میلیارد تومان به عنوان عوارض در اختیار شهرداری ها قرار داده شده است.

وی گفت: امسال درآمد شهرداری‌ها از قانون مالیات بر ارزش افزوده ۱۴ هزار میلیارد تومان است که با بند اضافه شده به قانون مالیات بر ارزش افزوده این درآمد از بین می‌رود.

تقوی نژاد افزود: قانون مالیات بر ارزش افزوده در ۱۵۰ کشور اجرا می شود و ۵۰ درصد از درآمدهای کشورمان از محل مالیات بر ارزش افزوده است.

وی گفت: اگر در حلقه مالیاتی که همه اجزای تولید تا مصرف را شامل می شود، مالیات گرفته شود اعتبار مالیاتی به تولیدکنندگان باز می‌گردد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.