نرم افزارحسابداری صدگان

آستان‌های مقدس مشمول مالیات هستند

1 769

حسابداراپ

براساس قانون جدید، همه شرکت‌های تابعه بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی، بابت درآمدهای حاصل از فعالیت‌های اقتصادی خود مشمول پرداخت مالیات هستند.


پندار سیستم

وی یادآور شد: با اجرای اصلاحیه جدید قانون مالیات‌های مستقیم و اجرای طرح جامع مالیاتی، شیوه علی الراس از نظام مالیاتی کنار گذاشته شده و از این پس، مبنای محاسبه درآمد مشمول مالیات، درآمد ابرازی مودی و اطلاعات موجود در سامانه‌های اطلاعاتی در اختیار سازمان خواهد بود؛ بنابراین از این پس شاهد تشخیص برآوردی مالیات با تکیه بر اطلاعات واقعی مودی خواهیم بود که این امر با عدالت نیز هم خوانی بالایی دارد.
پناهی گفت: براساس قانون جدید، همه شرکت‌های تابعه بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی، بابت درآمدهای حاصل از فعالیت‌های اقتصادی خود مشمول پرداخت مالیات هستند.
وی ادامه داد: به موجب بند (م) تبصره ۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور، آستان های مقدس مکلف به ارائه اظهارنامه مالیاتی سال ۱۳۹۴ و تسلیم حساب سود و زیان درآمدهای سال ۱۳۹۳ مرتبط با سهام خود در شرکتها و موسسات با فعالیت‌های اقتصادی به ادارات امور مالیاتی و پرداخت مالیات براساس قانون مالیات های مستقیم شده اند.
قائم مقام سازمان امور مالیاتی اضافه کرد: با عنایت به مراتب فوق و استثنا قایل نشدن اشخاص مذکور در اصلاحیه اخیر قانون مالیات های مستقیم، نهادهایی مانند آستان‌های مقدس مکلف به رعایت مقررات و تکالیف موضوع قانون مذکور هستند.
وی عنوان داشت: با تصویب اصلاحیه اخیر قانون مالیات‌های مستقیم، تبعیض میان مالیات حقوق کارکنان بخش دولتی و خصوصی از بین رفته و نرخ یکسانی یافته است.
پناهی در پایان گفت: تلاش برای نصب سامانه صندوق فروش توسط فعالان اقتصادی نیز از دیگر اقداماتی است که راه اخذ مالیات متناسب با درآمد شهروندان را هموارتر خواهد کرد.محل تبلیغ شما

1 نظر
  1. رضا می گوید

    این کار باید زودتر انجام میشد چرا تا حالا مالیات نمی دادن!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.