حسابان وب

مالیات ارزش افزوده از کالاها نباید مضاعف دریافت شود

0 514

حصین حاسب

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: مالیات بر ارزش افزوده در برخی کالاها همچون طلا که کالای سرمایه ای محسوب می شود، نباید به گونه ای باشد که در هر بار خرید و فروش و تبدیل کالا ۹ درصد مالیات دریافت شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، محمدعلی صدیقی بر لزوم اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده تاکید کرد و افزود: مالیات بر ارزش افزوده که به اصطلاح  مالیات بر مصرف هم گفته می شود، باید از کسانی دریافت شود که مصرف بیشتری دارند .

وی در عین مالیات را برای اداره کشور امری لازم و ضروری دانست و اظهار کرد: در دریافت مالیات باید شفاف سازی صورت گیرد و فراریان مالیاتی شناسایی شوند تا بر کسانی همچون اصناف که هر ساله و به موقع مالیات خود را می پردازند، فشار وارد نشود.

پندار سیستم

صدیقی با بیان اینکه اصناف مخالف پرداخت مالیات نیستند، تصریح کرد: مالیات بخشي از سود فعاليت‌هاي اقتصادي است که نصيب دولت مي‌شود و فقط باید از درآمد دریافت شود.

وی همچنین دریافت مالیات در دوران رکود را صحیح ندانست و گفت: سازمان امور مالیاتی باید به دنبال منابع جدید مالیاتی باشد و تا زمانی که فرار مالیاتی وجود دارد، نباید میزان دریافت مالیات افزایش داشته باشد بویژه از کسانی که سابقه مثبت مالیاتی دارند.

صدیقی به سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد و افزود: در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، بیشترین اتکا به درآمدهای کشور مربوط به مالیات است ؛ از این رو انتظار داریم دولت و مسئولان سازمان امور مالیاتی گام های موثرتری را برای شناسایی فراریان مالیاتی بردارد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.