حسابان وب

جدیدترین ضوابط ادامه تحصیل کارمندان و مدیران دولتی ابلاغ شد + بخشنامه

0 10,077

حصین حاسب

بر اساس این بخشنامه، اعزام کارمندان دستگاه های اجرایی برای طی دوره های آموزشی که منجر به اخذ مدارک دانشگاهی و یا معادل آن می شود در داخل و خارج از کشور با هزینه دستگاه های مربوطه و استفاده از مأموریت آموزشی ممنوع می باشد.


یکی از تصورات غلط افکار عمومی از ادارات و دستگاههای دولتی آن است که کارمندان آنها به راحتی و با استفاده از انواع مرخصی ها و ارفاق ها می توانند ادامه تحصیل داده و با مدارک بالاتر، جایگاه اداری و درآمد بیشتری را کسب کنند.

اما سالهاست که سخت گیری و نظارت دقیقی روی این موضوع صورت می گیرد و ادامه تحصیل و اعمال مدارک جدید تحصیلی در سوابق کارمندان و مدیران دولتی، با استثناها و بررسی های خاصی همراه شده است.

اما اطلاعیه های برخی مراکز آموزش عالی دولتی و غیرانتفاعی مبنی بر امکان ثبت نام و ادامه تحصیل کارمندان دستگاه های اجرایی ملی و استانی که خطاب به کارمندان دولت صادر می شود، باعث شده تا دولت بار دیگر شرایط و محدودیت های مربوط به مدیریت فرصت های آموزشی را به مخاطبان متذکر شود.

بر این اساس، سازمان اداری و استخدامی کشور در بخشنامه ای به همه دستگاههای اجرایی که نسخه ای از آن به صبحانه رسیده، به آنها یادآور شده است که  بر اساس مفاد ماده ۶۱ قانون مدیریت خدمات کشوری، اعزام کارمندان دستگاه های اجرایی برای طی دوره های آموزشی که منجر به اخذ مدارک دانشگاهی و یا معادل آن می شود در داخل و خارج از کشور با هزینه دستگاه های مربوطه و استفاده از مأموریت آموزشی ممنوع می باشد.

پندار سیستم

جدیدترین ضوابط ادامه تحصیل کارمندان
جدیدترین ضوابط ادامه تحصیل کارمندان

همچنین در این ابلاغیه اعلام شده است با عنایت به اینکه دستگاه های اجرایی نیروی انسانی مورد نیاز خود را در بدو استخدام بر اساس شرایط احراز در طبقه بندی مشاغل از حیث رشته و مقطع جذب می کنند و هر دستگاهی حسب نیاز به رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف در پست های سازمانی از پیش تعیین شده اقدام به برنامه ریزی و تأمین نیروی انسانی می کند، از این رو ادامه تحصیل کارمندان در حین خدمت صرفا مقررات و ضوابط این سازمان امکان پذیر خواهد بود.

این سازمان با تاکید بر اینکه ” دستگاه های اجرایی پس از جذب و استخدام افراد، الزامی برای پذیرش مدارک تحصیلی بالاتر حتی با ارزش علمی که کارکنان در زمان اشتغال کسب می کنند، ندارند”، افزوده است که این موضوع به استناد رأی شماره هـ/۱۰۵/۶۸ مورخ ۱۹/۹/۱۳۶۹ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری نیز مورد تأیید قرار گرفته است.

همچنین مقرر شده بر اساس بخشنامه شماره ۱۷۰۰۶۱ مورخ ۲۴/۱۲/۱۳۹۳ کارمندان صرفا بتوانند تنها برای یک مقطع تحصیلی بالاتر از مدارک تحصیلی ارائه شده در بدو استخدام و در چارچوب مقررات مربوطه از مزایای استخدامی مدارک مأخوذه خود برخوردار شوند.

منبع:صبحانه

 

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.