نرم افزارحسابداری صدگان

مجردها و بدون فرزندها هم «حق عائله مندی» می‌گیرند +سند

0 2,480

حسابداراپ

 انصاری در عین حال تصریح کرده است که در نظرات گذشته معاونت حقوقی ریاست جمهوری نیز اعلام شده که زنان بدون همسر که متکفل مخارج فرزندان نباشند هم مشمول دریافت حق عائله مندی قرار می گیرند و تا زمانیکه مجلس حکم تفسیری بر خلاف بند ۴ ماده ۶۸ قانون مذکور نداده، برداشت مجریان ملاک عمل خواهد بود.


به گزارش صبحانه بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری، کارمندان زن شاغل و بازنشسته و وظیفه بگیر مشمول این قانون که دارای همسر نبوده و یا همسر آنان معلول و یا از کارافتاده کلی می‌ باشد و یا خود به تنهایی متکفل مخارج فرزندان هستند از مزایای کمک هزینه عائله ‌مندی بهره ‌مند می‌ شوند.

اما یکی از مشکلاتی که در تفسیر این قانون در دستگاههای اجرایی وجود داشت این بود که برخی ادارات با اشاره به کلمه عائله مندی و ذکر زنان بدون همسر، این موضوع را به زنانی که همسر خود را به هر دلیلی از دست داده اند و فاقد شوهر هستند نسبت می دادند نه زنان مجرد و لذا از پرداخت حق عائله مندی به زنان مجرد اجتناب می کردند.

اما با پیگیری برخی مسئولان و استعلام های صورت گرفته، بالاخره مجوز رسمی پرداخت این حق به همه زنان کارمند صادر شده است. بر اساس ابلاغیه جدید حجت الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی رییس جمهور به وزیر اقتصاد که نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، تاکید شده که پرداخت حق عائله مندی به کارکنان زن فاقد همسر بلامانع است.

 

پندار سیستمدر این نامه که در پاسخ به نامه ۶ مهرماه علی طیب نیا صادر شده، با اشاره به بند ۴ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری تاکید شده است که «در صورتی که شرط “تحت تکفل بودن فرزند” برای حق عائله مندی زنان شاغل و بازنشسته، مورد نظر مقنن بود، کاربرد عبارت “و یا” در ماده قانونی مذکور، موردی نداشت»

انصاری در عین حال تصریح کرده است که در نظرات گذشته معاونت حقوقی ریاست جمهوری نیز اعلام شده که زنان بدون همسر که متکفل مخارج فرزندان نباشند هم مشمول دریافت حق عائله مندی قرار می گیرند و تا زمانیکه مجلس حکم تفسیری بر خلاف بند ۴ ماده ۶۸ قانون مذکور نداده، برداشت مجریان ملاک عمل خواهد بود.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.