محل تبلیغ شما

حساب‌های بانکی اجاره‌ای؛ مانعی در ایجاد شفافیت اقتصادی

0 202

هوفر

 عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران گفت: با ورود وزارت امور اقتصادی و دارایی برای رصد و شفافیت حساب های بانکی؛ عده ای به افتتاح حساب های اجاره ای اقدام کرده اند.


سید حمید حسینی با بیان اینکه در همه جای دنیا برای مبارزه با فساد سعی کرده اند که از سامانه های فناوری اطلاعات و دولت های الکترونیک استفاده کنند، افزود: در ایران، سازمانهای مختلف در حال راه اندازی درگاه های مجازی هستند که به شفافیت اقتصاد و تسهیل کسب و کار کمک می کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از صدا و سیما، وی اضافه کرد: در ایران از آنجا که سامانه های نرم افزاری یکپارچه نیست ، هر تصمیمی که گرفته می شود بلافاصله بخشی از افراد جامعه که با اقتصاد غیررسمی زندگی می کنند با سوء استفاده از نقاط ضعف سامانه ها، کار خود را پیش می برند.

محل تبلیغ شما

حسینی گفت: در شرایط کنونی که وزارت اقتصاد اعلام کرده است حسابهای بانکی را رصد خواهد کرد و گزارش معاملات بالای ۱۰۰ میلیون باید به این وزارتخانه ارسال شود ؛ عده ای حساب های اجاره ای به نام دیگران باز کرده اند.

وی افزود : زمانی پزشکی حساب به نام منشی خود افتتاح می کرد اما اکنون کار فراتر از این است و افرادی که درجات پایین شرکتها فعالیت می کنند به نامشان حساب باز می شود و سعی می کنند گردش های مالی در این حساب ها صورت می گیرد تا اگر روزی وزارت اقتصاد رسیدگی کرد به صاحبان اصلی حساب دسترسی نداشته باشد.

حسینی گفت: نتوانستیم در اقتصاد، کار را به درستی انجام دهیم از این رو باید سازمان ها را پیچیده کنیم زیرا افراد پیچیده ، به سادگی از سازمانهای ساده ما سوء استفاده می کنند.

وی افزود: تلاش می شود اقتصاد غیر رسمی کشور به اقتصاد رسمی تبدیل و شفاف شود اما افرادی داریم که با حداقل ها در جامعه زندگی می کنند و این امکان وجود دارد تعداد زیادی از حساب های بانکی به راحتی به نام این افراد افتتاح و سوء استفاده شود.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.