نرم افزارحسابداری صدگان

خواستار لغو کلیات لایحه قانون کار در مجلس هستیم

0 788

حسابداراپ

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران کشور گفت: تشکل‌های کارگری از مجلس شورای اسلامی درخواست لغو کلیات لایحه قانون کار دولت و عودت دادن آن هستند.


به گزارش تسنیم، هادی ابوی در گفت‌وگویی اظهار داشت: باید از ظرفیت‌های شرکای اجتماعی در وضعیت کنونی استفاده شده و به آنها اهتمام شود زیرا هم اکنون هیچ کدام از انجمن‌های وابسته به بخش‌های کارگری و کارفرمایی از وضعیت ارسال این لایحه راضی نیستند.

وی بیان کرد: با وضعیت کنونی که حوزه اشتغال دارد باید از ایجاد اغتشاش پیشگیری کرد و در راستای بهبود قوانین گام برداشت لذا تغییر آنها به ویژِه وقتی همین قانون کار رعایت نمی‌شود  مشکلات بیشتری را ایجاد می‌کند.

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران کشور با اشاره به آغاز فصل سرمای هوا، خاطرنشان کرد: آغاز سرمای هوا بیشتر به حوزه کارگران ساختمانی ارتباط دارد و با توجه به اینکه تعداد فعالان در این رسته شغلی از ابتدای سال در حال ریزش بوده و رکود درگیر صنعت ساختمان بر وضعیت اشتغال این کارگران تأثیر زیادی گذاشته متأسفانه با سرمای هوا وضعیت رو به وخامت بیشتری می‌رود.

پندار سیستم

ابوی تأکید کرد: بیکاری فصلی آنچنان شامل دیگر بخش‌های شغلی نشده و در صنایعی که غالب تولیدات آنها شکل فصلی دارد در مقاطع زمانی از سال که آن تولید انجام نمی‌شود محصولات دیگری را به عنوان جایگزین برای فعالیت خود انتخاب می‌کنند.

وی با اشاره به تعویق افتادن برگزاری جلسه کارگروه تعیین دستمزد کارگران برای سال آینده، اظهار داشت: معمولا این جلسات در ماه پایانی سال انجام شده و هنوز تحقیقات برای به دست آوردن میزان متوسط سبد هزینه‌ای خانوارها ادامه دارد.

 


محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.