ACCPress.com – تازه های حسابداری

تاثر بر تاثر – مجمع عمومی جامعه حسابداران رسمی

 • دسته بندی: اخبار مجامع حرفه اي, مقالات تخصصي

ناصر محامی- عضو هیات‌مدیره جامعه حسابداران رسمی ایران

 روز چهارشنبه ٢٨ مهرماه  مجمع عمومی جامعه حسابداران رسمی در نوبت سوم آن در پژوهشگاه نیرو تشکیل یافت و برای :


الف) استماع گزارش عملکرد شورایعالی و تصویب آن
ب) تعیین حق حضور اعضا شورا و
ج) تعیین روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های جامعه

تعداد ٨۶ نفر از اعضا( بنا به اعلام دبیر کل) در جلسه حضور یافتند از این ٨۶ نفر دوازده نفر اعضا شورا و هییت مدیره و هییت عالی نظارت و هییت بدوی انتظامی که هر کدام به نوعی وظیفه یا مصلحت حضور داشتند بودند و بقیه یعنی ٧۴ نفر دیگر از أعضائی بودند که دلشان خواسته بود در مجمع شرکت کنند .

قبل از شروع رأی گیری یکی از اعضا هییت رئیسه جلسه  سخنانی با این مضمون بیان کردند “”…… تاثر خود را از عدم استقبال اعضا جامعه از مجمع عمومی و عدم مشارکت آنان اعلام میدارم و ….”” اگر ایشان چنین مطالبی با اظهار تاثر از عدم استقبال اعضا و تعبیر آن به بی توجهی به سرنوشت و امور جامعه بیان نمی فرمودند بنده نیازی به تصدیع أوقات رفقا نداشتم اما،

براستی آیا باید از عدم حضور و استقبال اعضا از مجمع عمومی متاثر بود یا از حضور این تعداد اندک ٧۴ نفر از دو هزار و دویست نفر ؟؟

آیا به نظر شما مجمع عمومی که حتی اختیار انتخاب بازرس و تعیین حق الزحمه او را ندارد چه برسد به کارهای مهم تر و حیاتی تر، شایسته شرکت و استقبال اعضا است؟
حد اعضا جامعه همین کارهای کوچولو مثل تعیین حق حضور و روزنامه کثیرالانتشار است؟
کسانی که حق انتخاب بازرس و تعیین حق الزحمه او را از مجمع گرفته اند ، زحمت تعیین روزنامه کثیرالانتشار بهمراه تعیین حق حضور اعضا شورا را هم خود بعهده میگرفتند، سخت بود؟؟
یا میخواستند یک بیست سی میلیون تومان هزینه برای هیچ کار جدی روی دست جامعه بگذارند بعلاوه اتلاف چند ساعت وقت اعضا؟؟

به نظر شما اینکه روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه کثیرالانتشار جامعه باشد یا روزنامه دیگر یا حق حضور اعضا شورا چهارصد هزارتومان باشد یا بیشتر و کمتر اهمیتی دارد که اعضا از گوشه و کنار تهران با این وضع ترافیک در یک جا جمع شوند و سه چهار ساعت هم وقت بگذارند؟ نمیشد همانهایی که قبلا بازرس دائمی تعیین کرده و حق الزحمه او را هم بعنوان قانون وارد اساسنامه جامعه کرده اند این زحمت را هم متقبِّل میشدند و دیگر اعضا را برای ” هیچ” دعوت نمی کردند؟

این مجمع سالانه (مخصوصا این آخری ) آنقدر بی خاصیت است که برخلاف سنوات قبل تعداد بیشتری از اعضا شورای عالی که قرار بود عملکرد آنان( بگذریم که شورا یک نهاد إجرائی نیست) تصویب شود ، اصلا زحمت شرکت بخودشان ندادند

نکته : حتی سخنرانان دائمی این مجامع آقایان هشی و شمشیرساز هم امسال ضرورتی برای شرکت در مجمع ندیدند.

نمیدانم باید همانند عضو هییت رئیسه مجمع از عدم استقبال اعضا متاثر بود ؟ یا از حضور اعضا برای هیچ؟؟

 


نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
icon برچسب ها: ,
 • نوشته: مدیر سایت
 • تاریخ: ۱۳ آبان ۱۳۹۵
 • يك نظر
 • آمار : 908 بازدید
 • شهرام مشتاقي در ساعت ۸:۵۵ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: آبان ۱۳۹۵

  پیشنهاد میکنم چنین مجامعی در کنار مناسبتها و یا سمینارهای مرتبط با مسائل حسابرسی و حسابداری و در حاشیه آن برگزار شود تا تعداد بیشتری در جلسه مجمع حضور یابند چون آنچه مسلم است شرایط فعلی حاکم بر جامعه فعلا تغییری نخواهد داشت پس چه بهتر که برای حفظ ظاهر هم شده شیوه دیگری را امتحان کرد.

  [پاسخ]

  ارسال نظر

  نام:

  ایمیل:

  وب سایت:

  متن و پیام شما: