نرم افزارحسابداری صدگان

۱۰ سال معافیت مالیاتی برای آغاز فعالیت اقتصادی در مناطق محروم

1 566

حسابداراپ

 

سید کامل تقوی نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تمامی فعالیت های صنعتی، معدنی و گردشگری که از ابتدای سال جاری شروع شوند تا ۵ سال از پرداخت مالیات معاف می شوند.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از شادا تقوی نژاد در جمع فعالان اقتصادی و نمایندگان تشکل های خصوصی آذربایجان شرقی افزود: بحث تعامل با فعالان اقتصادی و عدالت در مشکلات اقتصادی در دستور کار وزارت اقتصادی و دارایی قرار دارد و به همین منظور تهدیدها و تشویق هایی در نظر گرفته شده تا در شرایط رکود مشکلات را حل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه راه حل نظام مالیاتی کشور در شفافیت است، ادامه داد: در موارد مختلف در حمایت از سرمایه گذاری دستورات بسیار روشن و شفافی وجود دارد که اگر مورد توجه قرار گیرد تمام مشکلات رفع خواهد شد.

او تاکید کرد: حمایت از سرمایه گذار اولویت اصلی دولت تدبیر و امید است و مشوق های مالیاتی خوبی در کشور وجود دارد که باید از این فرصت سرمایه گذاران و فعالان بخش اقتصادی استفاده کنند.

پندار سیستم

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور افزود: تمامی فعالیت های صنعتی، معدنی و گردشگری که از ابتدای سال جاری شروع شوند تا ۵ سال از پرداخت مالیات معاف می شوند.

تقوی نژاد گفت: این معافیت ها در شهرک صنعتی به مدت هفت سال، در منطقه محروم ۱۰ سال، شهرک صنعتی در منطقه محروم ۱۳ سال و برای شرکت دانش بینان ۱۵ سال خواهد بود و اگر تعداد کارکنان این واحدها بالای ۵۰ نفر باشند و هر ساله ۵۰ درصد به اشتغال اضافه شود هر سال، یکسال به معافیت آن اضافه می شود.

وی با اشاره به مشوق های فراوانی که در نظر گرفته شده است، گفت: اعتقاد داریم بر اساس قانون بودجه که در اختیار ما قرار گرفته میزان افزایش درآمد پیش بینی شده به هیچ وجه قصد وارد کردن فشار به واحدها را ندارد و به نسبت سود و زیان واحد تولیدی مالیات دریافت می شود.

تقوی نژاد تاکید کرد: طرح جامع مالیاتی می تواند مالیات را نجات دهد و تعامل واقعی بر اساس اسناد اجرا و سیستم مالیاتی ما اسلامی شود.

وی اظهارداشت: معاملات بالای ۵۰ میلیون ریال باید از طریق سیستم بانکی انجام شود و اظهارنامه ها و پرداخت ها نیز الکترونیکی شوند.محل تبلیغ شما

1 نظر
  1. محمدسهیلی می گوید

    خدا کند که این دروغ راست باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.