حسابان وب

اصلاح قوانین مالیاتی به نفع صاحبان صنایع و تولیدکنندگان

0 329

حسابداراپ

محمدباقر نوبخت عصر امروز در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد اظهار داشت: صاحبان صنایع و تولیدکنندگان، از قوانین مالیاتی و وضعیت دریافت مالیات‌ها گلایه دارند که ممکن است این قوانین به نفع آن‌ها اصلاح شود.


وی با بیان اینکه در دو هفته آینده نشستی را با حضور مسئولان استانی و بخش خصوصی به صورت مشترک با سازمان امور مالیاتی برگزار خواهیم کرد، ادامه داد: چنانچه مشخص شود در زمینه اخذ مالیات‌ها آنگونه که صاحبان صنایع در کشور اظهار می‌کنند بی‌عدالتی وجود داشته باشد حتماً و قطع به یقین این قوانین را اصلاح می‌کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» بر ضرورت عملی‌سازی اهداف و برنامه‌های دولت تأکید کرد و ادامه داد: لازم است تا مسئولان دولتی هر آنچه را که خواسته بخش خصوصی و مردم است اجرایی کرده و از شعار دور باشند.

نوبخت اضافه کرد: رسیدگی به امور مالیاتی در کشور نیز باید با اقدام عملی صورت گیرد، چراکه بخش مهمی از مالیات‌ها در زمینه تولید ناخالص داخلی است که رقمی در حدود ۳۰ درصد را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه این میزان مالیات در کشورهای توسعه یافته کمتر از ۲۰ درصد است، تأکید کرد: پیشنهاداتی از سوی سازمان امور مالیاتی نیز در این زمینه داشتیم و چنانچه بتوانیم آنچه را که مورد توجه این سازمان است، محقق سازیم تا پایان برنامه توسعه به حد استاندارد خواهد رسید.

فینتو

این مسؤول از دیگر مقوله‌های مورد توجه دولت را رسیدگی به مشکلات و طرح‌های حوزه گردشگری برشمرد و متذکر شد: در استان یزد با توجه به زیرساخت‌هایی که دارد از جمله بافت تاریخی بکر و اماکن دیدنی تاریخی، هر طرح مناسبی که توجیه داشته باشد و ارائه کنید، تسهیلات لازم را در اختیار صنعت گردشگری یزد قرار می‌دهیم.

معاون رئیس جمهور تشریح کرد: این تسهیلات جدا از مسیر فعلی رسیدگی به روند طرح‌ها و برنامه‌ها در این حوزه است که به صورت ویژه به استان یزد تعلق می‌گیرد.

نوبخت همچنین از دیگر موضوعات مورد توجه برای استان یزد را مسئله آب آن دانست و گفت: در زمینه تأمین آب برای استان یزد که از سیاست‌های دولت تدبیر و امید در کشور است، نیاز به مشارکت بخش خصوصی داخلی و خارجی برای رفع این نیاز هستیم.

وی در واکنش به این موضوع که در انتقال آب به فلات مرکزی ایران، اسمی از استان یزد نیست، مطرح کرد: استان یزد از جمله استان‌هایی است که همه مسئولان به موضوع تأمین آب آن اهتمام ویژه دارند و جای هیچ نگرانی برای این موضوع نیست.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان تبیین کرد: نگاه دولت رفع مشکلات مردم است و افتخار می‌کنیم که با خدماتی که از سوی دولت ارائه می‌شود، رضایت مردم در هر سطحی جلب شود و بتوانیم مشکلات مردم را رفع کنیم، اما لازم است بدانیم که حل بسیاری از مشکلات آنگونه که ما فکر می‌کنیم راحت نیست و گاهی به زمان زیادی نیاز دارد.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.