حسابان وب

تمام قرا‌ردادهای کاری مشمول قانون کار می‌شود

1 426
آکادمی محسن قاسمی

برخی کارفرمایان تصور می‌کنند اگر قرارداد ۲۹روزه با کارگران منعقد کنند، می توانند قانون را دور بزنند اما واقعیت این است که کارگران با داشتن قرارداد ۲۹روزه هم باید مزایای قانونی را دریافت کنند.

فینتو


دبیر کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه تمام قرا‌ردادهای کاری مشمول قانون کار می‌شود گفت:داشتن حقوق مناسب و قرارداد کارصحیح یکی دیگر از دغدغه های جامعه کارگری ایران است که این مشکل نیز با اجرای صحیح قانون کار رفع خواهد شد.

هادی ابوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره قراردادهای کار گفت: برخی کارفرمایان تصور می‌کنند اگر قرارداد ۲۹روزه با کارگران منعقد کنند، می توانند قانون را دور بزنند اما واقعیت این است که کارگران با داشتن قرارداد ۲۹روزه هم باید مزایای قانونی را دریافت کنند.

ابوی با اشاره به تبصره ۲ ماده ۷ قانون کار گفت: دولت بایستی کارهای دائم و غیر دائم را مشخص کند، اگر آئین نامه این ماده قانونی تدوین شود و از طرفی کارهای دائم و غیردائم از یکدیگر احصاء و کارگران در کارهای دائم مشغول شوند دیگر نگران قراردادهای دو ماهه، سه ماهه، شش ماهه نخواهند بود.

وی ادامه داد: ثبات شغلی یکی از اولویت های اصلی جامعه کارگری کشور است  متأسفانه کارگران  این مرز و بوم امروز  از نبود ثبات شغلی در رنج و مشقت هستند.ثبات شغلی لازمه کیفیت بخشی به روند کار، تولید، رشد اقتصادی  و رفاه اجتماعی است.

ابوی گفت: داشتن حقوق مناسب یکی دیگر از دغدغه های جامعه کارگری ایران است که این مشکل نیز با اجرای صحیح قانون کار رفع خواهد شد.جامعه کارگری کشور امروز به شدت از حیث معیشت و تامین مایحتاج اصلی خود با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

دبیر کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اظهار داشت:دولت اگر به وظیفه خود در زمینه اجرای قانون کار عمل کند، دیگر مسائل اختلافی بین نیروی کار و کارفرما به حداقل ممکن خود خواهد رسید. وقتی قراردادها مکتوب و مشخص باشد و در ۴ نسخه تنظیم شود، دیگر نیازی به تشکیل بسیاری از پرونده های شکایت در مراجع حل اختلاف نخواهد بود؛ اما مشکل این است که در حال حاضر تعداد بسیار زیادی قرارداد یکطرفه معمولاً از سوی کارفرمایان ارائه می شود.1 نظر
  1. نرم افزار حسابداری می گوید

    مطالب جالب و کاربردی بود.خسته نباشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.