حسابان وب

تسعیر نرخ ارز از مالیات معاف نیست

0 860
محل تبلیغ شما

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد با اشاره به برنامه‌های دولت برای تقویت تولید گفت: به استان‌ها اختیار داده شده که در صورتی که واحدهای تولیدی اصل بدهی مالیاتی خود را تا پایان شهریور پرداخت کنند کل جرایم آنها بخشیده شود.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سیدکامل تقوی‌نژاد پیش از ظهر امروز در سی‌امین جلسه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت خراسان رضوی که در سالن اجتماعات ساختمان شهدای دولت استانداری این استان برگزار شد‌ در سخنانی اظهار داشت: مشکل اصلی در موضوع مالیات تعامل در رشته‌های مختلف است.
وی ادامه داد: در همین مدت با توافقی که با اصناف به دست آمد توانستیم اظهارنامه‌ها را وصول کرده و با استفاده روش‌های الکترونیکی امکان اظهار و پرداخت را فراهم کردیم.
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد با اشاره به برنامه‌های دولت برای تقویت تولید خاطرنشان کرد: به استان‌ها اختیار داده شده که در صورتی که واحدهای تولیدی اصل بدهی مالیاتی خود را تا پایان شهریور پرداخت کنند کل جرایم آنها بخشیده شود.
تقوی‌نژاد ادامه داد: افراد می‌توانند برای تقسیط مالیات خود به صورت پلکانی اقدام کرده و واحدهایی که فعال نبوده و یا با کمتر از ظرفیت خود به امر تولید مبادرت دارند در ابتدا مبالغ اندک و پس از آن میزان بیشتری را در قالب اقساط پرداخت کنند.
وی با بیان اینکه صادرات از پرداخت مالیات معاف است، خاطرنشان کرد: تسعیر نرخ ارز از مالیات معاف نیست اما چنانچه نامه‌ای ارسال شود که صادرات به ریال انجام شده باشد از پرداخت مالیات معاف می‌شود همچنین اگر در دفاتر شرکت‌ها نرخ ارز به قیمت روز ثبت شود مالیاتی به صادرات آنها تعلق نمی‌گیرد.


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.