محل تبلیغ شما

استفاده از کارت هوشمند به جای دفترچه از مهمترین برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی است

0 502

هوفر

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت: استفاده حداکثری از فن آوری اطلاعات در همه بخش های سازمان تأمین اجتماعی و از جمله در بخش درمان مورد توجه قرار گرفته است و جایگزین کردن دفترچه های درمانی با کارت هوشمند از مهمترین برنامه‌های حوزه درمان محسوب می‌شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر محمدعلی همتی در برنامه روی خط خبر شبکه خبر سیما با بیان اینکه در سازمان تأمین اجتماعی شاهد بروز وقفه ١٠ ساله در بهره گیری از فن آوری های نوین اطلاعات و ارتباطات بوده‌ایم، اظهار داشت: طی سال‌های اخیر و از زمان استقرار مدیریت فعلی در سازمان نهضتIT به منظور استفاده حداکثری از فن آوری اطلاعات و ارتباطات آغاز شده است.

دکتر همتی گفت: با توجه به توسعه زیرساخت‌های مخابراتی کشور و فراهم شدن سخت افزارهای مورد نیاز در سازمان تأمین اجتماعی شرایط برای ارتقاء قابل توجه خدمات الکترونیک در این سازمان فراهم شده است و در این راستا طی روزهای اخیر شاهد آغاز استفاده از کارت هوشمند به جای دفترچه‌های درمانی در مراکز ملکی سازمان هستیم و این برنامه از درمانگاه آزادی تهران آغاز شد.

وی با بیان اینکه با اجرای این برنامه امکان ارائه خدمات متنوع و سهولت فراوان در کارها را به دنبال خواهد داشت، افزود: استفاده از کارت هوشمند همچنین باعث تسریع ارائه خدمات به مراجعین در مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی نیز می‌شود.

محل تبلیغ شما

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت: اطلاعات بیمه ای و درمانی بیمه شدگان با استفاده از کارت هوشمند سازمان تأمین اجتماعی در دسترس پزشکان قرار می‌گیرد و نسخ تجویز شده نیز در سریع ترین شکل ممکن توسط داروخانه‌ها قابل ارائه خواهد بود.

دکتر همتی در رابطه با فرآیند اجرای برنامه استفاده از کارت هوشمند در درمانگاه آزادی تهران اظهار داشت: برای اجرای این برنامه از ٦ ماه قبل اقدامات لازم آغاز شد و در نهایت با تلاش و همکاری شرکت رایتل و شرکت خدمات ماشینی تأمین از دهم مرداد ماه به صورت آزمایشی این برنامه را آغاز کردیم.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه زمانبندی شده تا پایان دولت یازدهم، استفاده از کارت هوشمند در تمامی مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی جایگزین دفترچه می‌شود و امیدواریم با هماهنگی با سایر دستگاه‌ها شاهد استفاده از کارت هوشمند در تمامی مراکز درمانی طرف قرار داد سازمان تأمین اجتماعی نیز باشیم.

دکتر همتی گفت: با توجه به تکالیف مقرر در برنامه پنجم توسعه و رویکرد کلان استقرار دولت الکترونیک در کشور، سازمان تأمین اجتماعی در استفاده از کارت هوشمند پیشگام شده است و امیدواریم این برنامه با موفقیت در تمامی مراکز درمانی به اجرا درآید.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.