حسابان وب

گرما چه زمانی منجر به تعطیلی ادارات می شود

0 1,436

حسابداراپ

دمای هوای اعلامی از سوی سازمان هواشناسی و دما سنج خودروها متفاوت بوده و در بسیاری از مواقع عدد اعلامی دما سنج ها بیشتر است.


به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با آغاز فصل گرما، بحث دمای واقعی هوا بیش از پیش مطرح می شود و اینکه چرا دمای اعلام شده از سوی سازمان هواشناسی با عددی که دما سنج خودروها نمایش می دهند متفاوت است به سوالی جدی برای شهروندان تبدیل می شود.

در برخی از استان های کشور دمای هوا به بیش از ۵۰ درجه نیز می رسد و بر اساس دستورالعملی مشخص، در صورتی که دمای هوا چند روز متوالی بالای ۵۰ درجه سانتی گراد باشد ادارات نیز باید تعطیل شوند.

در این رابطه اما، شاید این تعطیلی برای معدود دفعاتی رخ داده باشد و کارمندان و در سایر موارد، کارگران در دمای بالای ۵۰ درجه نیز در محل کار خود حاضر شده اند.

فینتو

بر اساس ماده ۷ قانون نحوه جلوگيری از آلودگی هوا، در مواقعی كه شرايط هوا بحرانی می ‌شود، وضعیت گزارش داده شده و پس از آن برای تعطیلی تصمیم گرفته می شود.

در همین خصوص، فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی توضیحاتی را در رابطه با دمای اعلامی از سوی سازمان هواشناسی مطرح کرد.

وی در این ارتباط گفت: دمای هوای اعلامی از سوی سازمان هواشناسی بر اساس سنجش هوا در ایستگاه های مشخصی صورت می گیرد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: ایستگاه های هواشناسی در سایه قرار گرفته و عدد اعلامی، عددی است که در سایه محاسبه شده است.

گودرزی با اشاره به دلیل اختلاف دمای هوای اعلامی از سوی سازمان هواشناسی و دما سنج خودروها اظهارکرد: دما سنج خودروها دمای هوا در شرایط کاملا آفتابی را محاسبه کرده و دلیل اختلاف نیز می تواند همین موضوع باشد.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.