نرم افزارحسابداری صدگان

کارفرمایان مشمول مشاغل سخت و زیان آور به قانون عمل نمی‌کنند.

0 863

حسابداراپ

 عضو کمیته بیمه و درمان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری می‌گوید مدیران دولتی سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار در مقام مجریان مقررات حاکم بر روابط کار باید کارفرمایان مشمول مقرات سخت و زیان آور را مکلف به پرداخت حق بیمه اضافی کنند.


«اکبر قربانی» در گفتگو با ایلنا با اعلام این مطلب، اظهار داشت: مطابق قانون سختی و زیان آور کارفرما موظف است ۴ درصد حق بیمه کارگر را واریز کند تا وی بتواند با ۲۰ سال سابقه کار بازنشست شود اما عده‌ای ازکارفرمایان این میزان از حق بیمه را واریز نمی‌کنند که این برخلاف  ماده ۱۴ قانون تامین اجتماعی است.

وی  افزود: باید اهرم های لازم برای فشار بر کارفرمایان و مکلف کردن آنها به انجام تعهدات قانونی خود تدوین و به کار گرفته شود.

پندار سیستم

مطابق ماده ۱۴ قانون تامین اجتماعی، کارفرما مکلف است پس از احراز شرایط بازنشستگی بیمه شده شاغل در کارگاه طبق این آیین نامه معادل ۴ درصد میزان مستمری برقراری بیمه شده نسبت به سنوات اشتغال او در مشاغل سخت و زیان آور را که توسط سازمان تامین اجتماعی محاسبه و مطالبه می گردد به طور یک جا به سازمان یاد شده پرداخت کند .

عضو کمیته بیمه و درمان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در ادامه با اشاره به ماده ۳۶ قانون تامین اجتماعی، تصریح کرد: این ماده  قانونی تاکید دارد که حتی با وجود تاخیر کارفرما در پرداخت حق بیمه، از سازمان تامین اجتماعی رفع تکلیف نمی‌شود.

قربانی در انتها افزود: اگر کارگرانی که در مشاغل سخت و زیان آور اشتغال دارند نتوانند از مزایای قانونی استفاده کنند، حقوق کارگران بیش از پبش تضعیف خواهد شد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.