نرم افزارحسابداری صدگان

چگونگی پرداخت مالیات عملکرد ۱۳۹۴ اصناف تشریح شد

0 825

حسابداراپ

قرار بر این شده تا سال جاری هیچ نوع نمونه‌ای از اصناف به منظور جداسازی آنها نداشته باشیم. در سال قبل چهار درصد کسبه را جدا کرده و مورد بررسی قرار می‌دادند اما در توافقنامه اخیر تصمیم بر این شد که در بند «ج» نمونه نداشته باشیم.


در جلسه‌ای که بین نمایندگان اتاق اصناف ایران و مسئولان سازمان امور مالیاتی برگزار شد، در نهایت تصمیم بر این شد که اصناف هیچ نوع افزایش مالیاتی از سال ۱۳۹۳ به ۱۳۹۴ نداشته باشند.

پندار سیستم

ابراهیم درستی- نماینده اتاق اصناف در سازمان امور مالیاتی – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به جلسه روز گذشته نمایندگان اتاق اصناف و سازمان امور مالیاتی، اظهار کرد: در مجموع توافقی برد – برد صورت گرفت و تصمیم بر این شد که اصناف هیچ نوع افزایش مالیاتی از سال ۱۳۹۳ به ۱۳۹۴نداشته باشند.

وی همچنین به بند «ج» توافقنامه میان اتاق اصناف و سازمان امور مالیاتی اشاره کرد و افزود: قرار بر این شده تا سال جاری هیچ نوع نمونه‌ای از اصناف به منظور جداسازی آنها نداشته باشیم. در سال قبل چهار درصد کسبه را جدا کرده و مورد بررسی قرار می‌دادند اما در توافقنامه اخیر تصمیم بر این شد که در بند «ج» نمونه نداشته باشیم.

نماینده اتاق اصناف تهران و ایران در سازمان امور مالیاتی ادامه داد: کسانی که برگه قطعی مالیات سال ۱۳۹۳ را در اختیار دارند، بدون هیچ‌گونه افزایش مالیاتی در بند «ج» مواجه هستند. کسانی که با اظهارنامه مالیاتی کل مبلغ را پرداخت کنند دو ماه پس از آن برگه قطعی مالیات آنها صادر می‌شود. افرادی که تا پایان شهریور ماه پرداختی لازم را داشته باشند نیز یک ماه بعد برگه قطعی آنها صادر می‌شود و در نهایت پایان آذرماه به عنوان آخرین مهلت برای پرداخت‌های مالیاتی در نظر گرفته خواهد شد.

درستی همچنین به بند ۱۱ توافقنامه مذکور اشاره کرد و افزود: قرار بر این شد که اگر مشکلی در ادامه روند کار پیش آمد، نماینده اتاق اصناف، رییس اتحادیه ذیربط و مدیر کل دارایی نسبت به حل آن اقدام کنند.

 


محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.