حسابان وب

درآمد مالیاتی امسال ۳۵ درصد افزایش یافت

0 506

حسابداراپ

معاون ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به درآمد ۸۶۰ میلیارد ریالی مالیات در سال‌جاری گفت: از این میزان درآمد مالیاتی، ۳۷ درصد متعلق به مالیات بر ارزش افزوده و مابقی مختص مالیات مستقیم است.


به گزارش خبرنگار ایسنا در منطقه چهارمحال و بختیاری، علیرضا طاری‌بخش در کارگاه آموزشی مالیات بر ارزش افزوده اظهار کرد: میزان درآمد مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در سال جاری نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است.

وی نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال جاری را ۹ در صد اعلام کرد و گفت: شش درصد از این نرخ مالیات و سه درصد نیز عوارض سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌هاست.

فینتو

طاری‌بخش خاطرنشان کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، هشت پروژه به دارایی معرفی شده است که از این تعداد، دو پرو‍‍ژه مرتبط به امور مالیاتی و یک پروژه منحصر و مختص به مالیات ارزش افزوده است.

وی افزود: مالیات بر واحدهای صنفی تأثیر منفی ندارد بلکه می‌تواند سرمایه در گردش را بهبود ببخشد.

معاون ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: استان چهارمحال و بختیاری در اجرای به موقع طرح جامع مالیاتی، جزو ۱۴ استان برتر در سال گذشته معرفی شد.

وی در پایان اظهار کرد: مؤدیان مشمول اجرای قانون مالیات موظفند در مبادلات و عرضه کالاها مالیات و عوارض ارزش افزوده را از خریداران وصول کنند و برابر مقررات به حساب‌های تعیین شده سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.

 


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.