حسابان وب

حضور در دادگاه برای فرار مالیاتی

0 466
آکادمی محسن قاسمی

پدر لیونل مسی نیز گفته پسرش هیچ اطلاعاتی در خصوص مدارک و مالیات ها نداشته است.


او در این باره گفت: همیشه سعی کردم زندگی پسرم را آسان‌تر کنم. او هیچ چیز نمی دانست. به او گفتم باید چیزی را امضا کند. یک قرارداد داشتیم. ما به یک دفتر ثبت عمومی رفتیم و لیونل آن قرارداد را امضا کرد.

لیونل مسی امروز رسما در دادگاه عالی اسپانیا حاضر شد و به سوالات و ابهامات قاضی ارشد پرونده مالی خود پاسخ داد.

به گزارش فارس ، لیونل مسی با حضور رسمی در دادگاه عالی اسپانیا به سوالات قاضی پرونده فساد مالی خود پاسخ داد. پیش از این پدر و وکیل مسی اعلام کرده بود که این ستاره آرژانتینی هرگز در دادگاه حاضر نخواهد شد اما قاضی پرونده فساد مالی مسی صراحتا اعلام کرده بود که اگر وی در دادگاه نباشد، حکم بازداشت وی را خواهد داد.

مسی در ابتدای دادگاه علنی خود در واکنش به سوال قاضی پرونده بابت ۳ فقره فرار و تقلب مالیاتی سکوت و پس از ۳۰ ثانیه سرش را بلند کرد و گفت: در این باره وکیلم صحبت می‌کند.

فینتو

در حدود ۲۰۰ روزنامه نگار و عکاس این دادگاه پر حاشیه را تحت پوشش خبری قرار داده‌اند.

فساد مالی مسی به سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ مربوط می‌شود که تبعات فرار مالیاتی آن تا کنون به بیش از ۴۷ میلیون یورو رسیده است.

دادستان اسپانیا ۲۲ ماه و ۱۵ روز حبس اجباری و غیر قابل خرید را برای وکیل و شریک مسی در نظر گرفته و بر این باور است که تغییر این حکم فقط یک دلیل می‌تواند داشته باشد و آن عدم رعایت عدالت و قانون خواهد بود. این حبس می‌تواند علیه خود مسی هم مطرح باشد و دادستانی اسپانیا مصرانه در حال پیگیری این موضوع است.

طبق ادعای دولت اسپانیا و دادگاه عالی کاتالونیا، مسی برای فرار مالیاتی از کشور اروگوئه و چند کشور عربی از جمله قطر استفاده کرده و در این مراحل مرتکب چندین فقره پول شویی واضح و غیر قابل انکار شده است.

قاضی دادگاه در خلال گفت‌و‌گو با مسی چند بار به حضار تذکر جدی داد و از این که مسی را تشویق می‌کردند یا فضای آن دادگاه را احساسی جلوه می‌دادند به شدت عصبانی می‌شد، از طرفی قاضی به مسی تذکر جدی داد که دیگر حق غیبت در جلسات بازپرسی و جلسات رسمی دادگاه را ندارد و اگر بار دیگر غیبت داشته باشد، قاضی هم حق صدور حکم غیابی را خواهد داشت.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.