نرم افزارحسابداری صدگان

ثبت کد شناسه مهر نخستین گام برای مبارزه با جعل اسناد

0 786

حسابداراپ

از خرداد ماه طرحی را به طور آزمایشی آغاز کردیم که طبق آن با ثبت شناسه مهر می توان از جعل آن جلوگیری کرد و اسباب آسودگی خاطر مخاطبان اسناد را نیز فراهم آورذ.

پندار سیستم


رئیس اتحادیه کلیشه و لیتوگراف از اجرای اجباری طرح ثبت کد شناسه مهر به منظور مبارزه با جعل اسناد از اول تیر ماه خبر داد.

احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه کلیشه و لیتوگراف در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به این موضوع که مهر تنها وسیله اثبات اصالت یک سند است گفت: از دیرباز تا کنون از مهر به عنوان اعتبار یک سند استفاده می کردند اما بخاطر در دسترس بودن و سهل بودن ساخت آن همواره مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند.

وی همچنین افزود: می توان گفت تمام کلاهبرداری های بزرگ از طریق جعل مهر و سربرگ صورت گرفته لذا تلاش و مطالعه خود را در جهت حل این معضل بکار گرفتیم.

ابوالحسنی تصریح کرد: از خرداد ماه طرحی را به طور آزمایشی آغاز کردیم که طبق آن با ثبت شناسه مهر می توان از جعل آن جلوگیری کرد و اسباب آسودگی خاطر مخاطبان اسناد را نیز فراهم آورذ.

وی اظهار داشت: با این طرح برای مهرها بر اساس اعتبار شرکت شناسه ای تعریف می شود که حکم سند مهر را دارد و افراد می توانند با مراجعه به سامانه طراحی شده از صحت آن اطمینان  لازم را حاصل کنند.

ابوالحسنی عنوان کرد اعتبار اولیه شناسه مهر ها ۱۵ روز است و پس از آن می توانند برای ثبت سند رسمی مهر مراجعه کنند.

رئیس اتحادیه کلیشه و لیتوگراف درپایان اذعان داشت: این طرح از خرداد ماه به طور آزمایشی راه اندازی شده ولی از اول تیر ماه این طرح بطور اجباری عملیاتی می گردد و مهرهای فاقد شناسه از اعتبار ساقط هستند.

 


محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.