نرم افزارحسابداری صدگان

حق‌ و حقوقم را چگونه از کارفرمای بدقول و بددهن بگیرم؟

0 1,101

حسابداراپ

 چگونگی اقدام در برابرخلف وعده و بدقولی کارفرما در پرداخت حق و حقوق کارگر، از جمله مسائلی است که مورد پرسش بسیاری افراد قرار می‌گیرد. اگر کارفرمایی بجای پرداخت حق‌وحقوق کارگر به او اهانت هم بکند، تکلیف چیست؟ پاسخ کارشناسان وکیل‌آنلاین را در این مورد بخوانید.

پندار سیستم


به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره امتناع کارفرمای بددهن از پرداخت حق و حقوق کارگر این است:

با سلام و عرض خسته نباشید اینجانب حدود ۳ میلیون در قبال انجام کاری بصورت پروژه ای و پیمانکاری طلب دارم. کارفرما پس از تحویل گرفتن کار و تحویل آن به کارفرمای خود از پرداخت حق الزحمه اینجانب مطابق قرار داد امتناع کرده و علاوه بر عدم جوابگویی به تلفن خود، از طریق پیامک اقدام به فحاشی و بدگویی می کند. خواهشمندم راهنمایی بفرمایید چگونه می توانم پولم را بگیرم؟ آیا با توجه با تاخیر پرداخت و استناد به بدگویی خسارت گرفته و ادعای حیثیت کنم. ممنون از پاسختان.

پاسخ کارشناسان وکیل‌آنلاین:
در پاسخ به سوال شما باید بیان داشت که برای شما همواره این امکان وجود خواهد داشت تا طلب ناشی از انجام عمل مورد توافق را از کارفرما مطالبه نمایید؛ چه اینکه اصل بر محترم بودن عمل اشخاص می باشد و قانونگذار نیز همواره از کارگر در برابر کارفرما حمایت نموده است.
از طرف دیگر در رابطه با توهین های صورت گرفته توسط کارفرما باید بیان داشت که برای شما امکان طرح شکایت کیفری توهین وجود خواهد داشت.

محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.