حسابان وب

المانیتور: ایران در حال ایجاد مرکز مالی آزاد است

0 303
محل تبلیغ شما

پایگاه اینترنتی المانیتور به نقل از مقامات ایرانی از اقدام این کشور برای افزایش سرمایه گذاری های خارجی از طریق یک مرکز آزاد مالی خبر می دهد.


به گزارش مهر، پایگاه اینترنتی المانیتور به نقل از مقامات ایرانی از اقدام ایران برای افزایش سرمایه گذاری های خارجی از طریق یک مرکز آزاد مالی خبر می دهد.

این پایگاه در تحلیل خود از این اقدام ایران می نویسد به نظر می رسد بعد از مشکلات پیش آمده برای ایران از سوی مقامات آمریکایی این کشور تصمیم گرفته است برای تشویق سرمایه گذاران خارجی در مناطق آزاد خود اقدام به ایجاد مرکز آزاد مالی کند.

این سایت به نقل از اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری نوشت: با وجود اینکه بانکهای بین المللی در حال حاضر در مناطق آزاد فعالیت می کنند ایران در نظر دارد از این طریق برای جذب سرمایه های خارجی اقدام کند.

پندار سیستم

هنوز مشخص نیست مرکز مالی جدید چه مزایایی در خصوص جذب سرمایه گذاری خارجی ارائه می دهد که موجب متمایز بودن آن با توجه به قوانین و مقررات موجود خواهد شد.

المانیتور افزود: به نظر می رسد این اقدام در بین اکثر جناح های سیاسی طرفدار داشته باشد ولی هنوز هیچ صحبت رسمی درباره ایجاد این مرکز مالی صورت نگرفته است.

به نوشته المانیتور قبل از هر اقدامی ایران باید به سرمایه گذاران خارجی و به خصوص ایرانیان خارج از کشور اطمینان خاطر را از نظر مدیریت صحیح این مرکز بدهد.

این سایت نوشت یکی از بهترین گزینه های ایران در جذب سرمایه های خارجی جلب اعتماد سرمایه گذاران ایرانی کشورهای ترکیه و امارات متحده و شهر دبی و انتقال آنها به داخل کشور است.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.