حسابان وب

افت شاخص بورس تا کجا ادامه دارد؟

0 373

حسابداراپ

با توجه به از دست رفتن حمایت ۷۷ هزار واحدی، هر برگشت رو به بالا عقب‌نشینی به این حمایت محسوب می‌شود و تنها یک ریزموج رو به بالا در روند نزولی غالب تلقی می‌شود.این انتظار وجود دارد بازار تا ۷۶۳۰۰ که تلاقی دو حمایت مهم فیبوناچی است پایین برود (احتمالاً پایان موج c).


به گزارش اقتصادنیوز، رشد کم عمق شاخص بورس در روز گذشته با شروع معاملات امروز پایدار باقی نماند و در میانه بازار  امروز شاهدیم شاخص با فشار فروش در نمادهای لید بازار چون «خودرو» و  «فارس»بیش از ۳۰۰ واحد کاهش به کانال ۷۶ هزار واحدی عقب نشینی کرده است. بورس تهران این روزها با بلاتکلیفی مواجه است و به نوعی کجدار و مریز رفتار می‌کند. با این اوصاف افت شاخص بورس تا کجا ادامه دارد دارد؟

در این راستا؛  مهدی میرزایی تحلیلگر بازارسرمایه به بررسی سمت‌وسوی شاخص از نگاه تکنیکالی پرداخته است که در ادامه شرح این تحلیل را می‌خوانید.

بنابر این تحلیل؛  به‌رغم حمایت‌ از شاخص بورس در روزهای اخیر، بازهم فشار فروش باعث از دست رفتن حمایت در کانال۷۷ هزار واحدی شد. با فشار فروش در نمادهای لیدر بازار نظیر «خودرو» و «فارس» عقب نشینی شاخص به کانال ۷۶هزار واحدی شرایط را نگران‌کننده‌تر کرد.اما اکنون در فضای امواج اصلاحی abc هستیم.

در این امواج حجم معاملات کاهش می‌یابد و سهام نوسان مثبت و منفی زیادی دارد. درواقع کنترل بازار گاهی در دست خریداران و گاهی در دست فروشنده‌هاست. استراتژی نوسان‌بازی در امواج اصلاحی منطقی‌ترین سیاست است. البته نیاز به تبحر و دانش تکنیکی بالا و صرف ریسک زیادی دارد.با توجه به از دست رفتن حمایت ۷۷ هزار واحدی، هر برگشت رو به بالا عقب‌نشینی به این حمایت محسوب می‌شود و تنها یک ریزموج رو به بالا در روند نزولی غالب تلقی می‌شود.این  انتظار وجود دارد بازار تا ۷۶۳۰۰ که تلاقی دو حمایت مهم فیبوناچی است پایین برود (احتمالاً پایان موج c). در  این شرایط به سهامداران توصیه می‌شود وضعیت بازار را در این سطح بررسی کنند؛ زیرا فروش سهام و خروج از بازار در چنین شرایطی که در نزدیکی کف قیمت‌ها هستیم عاقلانه نیست.

 بازار نیز برای یک موج صعودی قوی نیاز به یاری صنایع بزرگ نظیر نفتی‌ها، پتروشیمی‌ها و معدنی، فلزی‌ها دارد و تا دگرگونی بزرگ بنیادی در این صنایع حصول چنین اتفاقی بعید است.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.