نرم افزارحسابداری صدگان

اخطار به مستر کارت بابت حسابهای بانکهای ایرانی

0 692

حسابداراپ

شرکت مسترکارت که دومین شبکه پرداخت بزرگ آمریکاست، به دلیل کوتاهی در گزارش دادن بلوکه شدن حسابهای دو بانک ایرانی که در سال ۲۰۰۷ در لیست سیاه تحریم‌ها قرار گرفتند و همکاری با آنها ممنوع شد، از وزارت خزانه‌داری این کشور اخطاریه دریافت کرد.

پندار سیستم


دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای که در پایگاه اینترنتی خود منتشر کرد، اعلام کرد: مسترکارت حسابهای بانک ملی و بانک صادرات را در سال ۲۰۰۷ که این بانک در لیست تحریم‌ها قرار گرفتند محدود کرده بود اما این شرکت در دادن گزارش بلوکه شدن این حسابها که الزامی است، کوتاهی کرد.

بر اساس بیانیه دفتر کنترل داراییهای خارجی، به نظر می رسد برنامه تطبیق پذیری مسترکارت با مقررات دفتر کنترل داراییهای خارجی فاقد کنترلهای داخلی است که برای جلوگیری از نقض مقررات یا شناسایی به موقع تخلفات ضروری هستند.

این نهاد آمریکایی تصریح کرد که پول موجود در این حسابها هرگز به دست بانکهای تحریم شده نرسیده و مسترکارت بابت تخلف مذکور جریمه نشده است.

پایگاه خبری بلومبرگ به نقل از ست آیزن، سخنگوی مسترکارت نوشت: این شرکت داوطلبانه دفتر کنترل داراییهای خارجی را از تخلف مذکور و عدم گزارش بلوکه شدن حسابهای بانکهای ایرانی که چند سال قبل انجام شده بود مطلع کرد.

به گزارش ایسنا، مسترکارت از سال ۲۰۰۶ به یک شرکت عمومی چند ملیتی تبدیل شد و قبل از ارائه‌ عمومی آن در سراسر جهان، مسترکارت به صورت یک شرکت تعاونی چند ملیتی عمل می‌کرد که متعلق به بیش از ۲۵ هزار موسسه مالی بود که برند مسترکارت بر روی کارت‌های اعتباری این موسسات درج می‌شد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.