نرم افزارحسابداری صدگان

مالیات بر ارزش افزوده، کمر واحدهای صنفی را شکسته است

1 543

حسابداراپ

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه امروز مطالبه مالیات بر ارزش افزوده کمر واحدهای صنفی را شکسته است، گفت: همان گونه که تمام قوا، پشت مذاکرات هسته‌ای ایستادند، حالا باید پشت صنعت و اقتصاد کشور بایستند.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا در اصفهان، عبدالوهاب سهل‌آبادی امروز (چهارشنبه) در همایش ملی بررسی جایگاه صنایع نساجی و پوشاک در پساتحریم و نقش استان اصفهان به عنوان قطب نساجی کشور، اظهار کرد: مردم همان طور که در جنگ نظامی ایستادگی و از جان و مال خود مایه گذاشتند و موفقیت را نصیب کشور کردند، در جنگ اقتصادی نیز مقاومت کردند و با تحمل تمام ناراحتی‌ها باعث پیروزی شدند.

وی با بیان اینکه پیروزی هسته‌ای از طریق چهار موضوع به دست آمد، افزود: اولین آن مردم بودند که صنعتگران نیز نقش عمده‌ای در آن داشتند. دوم توان نظامی و سوم علم بود، حتی با شهید کردن عزیزترین افراد در دانش هسته‌ای، فعالیت‌های هسته‌ای کشور متوقف نشد. تیم مذاکره کننده نیز به عنوان عامل چهارم باعث به نتیجه رساندن سه مورد فوق شد. این گروه اگر گوش به فرمان مقام معظم رهبری نبودند، پیروزی نصیب کشور نمی‌شد.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: در چنین شرایطی که گروه‌های مختلف و هیئت‌های اقتصادی به کشور و به اصفهان می‌آیند، چه باید کرد؟ چگونه باید از این فرصت‌ها استفاده کرد؟ چگونه باید قوی شویم تا مقابل آنان بنشینیم و مذاکره کنیم؟ با وضعیت موجود نمی‌توان به این اهداف رسید.

پندار سیستم

سهل‌آبادی اضافه کرد: با توجه به فشارهای ۱۲ ساله اقتصادی بر واحدهای صنعتی امروز صاحبان این واحدها حتی توان گرفتن یک دسته چک را از نظر قانونی ندارند، اما در عین حال انتظار نداریم که فقط دولت کنار صنایع باشند و دست صنایع را بگیرد، ولی اتفاقاتی که افتاد صنعتگران نقشی در آن نداشتند.

وی با بیان اینکه امروز واحدهای صنعتی با چند هزار نفر پرسنل درگیر مسائل بانکی هستند، ادامه داد: به دنبال باز شدن بانک‌های خارجی بودیم، اما متأسفانه حالا به جهت اینکه بتوانیم با آن بانک‌ها کار کنیم، درگیر مشکلات بانک‌های داخلی هستیم.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه ریالی از سهم درآمدی هدفمند کردن یارانه‌ها به بخش صنعت و معدن کشور نرسید، اظهار کرد: در حال حاضر برای گرفتن ضمانت‌ نامه بانکی، باز کردن LC و رفع مشکلات ۱۲ ساله راهی وجود ندارد.

سهل‌آبادی با بیان اینکه امروز مطالبه ارزش افزوده کمر واحدهای صنفی را شکسته است، گفت: مگر اصفهان منچستر نساجی نبود؟ مگر صنعت خودرو در سال ۴۶ تولیدکننده پیکان نبود؟ آن زمان کره جنوبی چه داشت؟ امروز که برجام به نتیجه رسیده است، باید اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری توسط دولت برای صنعتگران هموار شود.

وی خاطرنشان کرد: نیاز به برجام داخلی و گروه ۱+۵ داخلی داریم. همان طور که تمام قوا، پشت مذاکرات هسته‌ای ایستادند، حالا باید پشت صنعت و اقتصاد کشور بایستند.محل تبلیغ شما

1 نظر
  1. هلن یزدانی می گوید

    منطقی نیست که به صورت صعودی نرخ ارزش افزوده افزایش پیدا کنه ولی نرخ مالیات عملکرد کاهش پیدا نکنه هر روز رکود بالاتر و بالاتر میره هزینه ها مخصوصا هزینه های غیر قابل اثبات ( مثل خواب سرمایه ) افزایش پیدا میکنه مدام انواع نرخ مالیات و مالیات ستانی غیر اصولی و غیر منطقی افزایش پیدا میکنه دیگه کسی نمیتونه کار کنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.