نرم افزارحسابداری صدگان

طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان اصلاح شد

0 766

حسابداراپ

طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان برای تأمین نظر شورای نگهبان در حالی اصلاح شد که رئیس مجلس درباره اقدام غیرقانونی کمیسیون اجتماعی در این طرح به این کمیسیون تذکر داد.به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه) پارلمان طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان اعاده شده از شورای نگهبان را مورد بحث و بررسی قرار داده و با اصلاحاتی به منظور تأمین نظر آن شورا به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس در این اصلاحیه، مقامات مذکور در ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و هم‌ترازان آنها و ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و دارندگان مجوز خاص از شمول این قانون مستثنی هستند.

وکلای ملت با ۱۵۴ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از ۲۱۱ نماینده حاضر در صحن علنی، این طرح را اصلاح کردند تا نظر شورای نگهبان در این زمینه تأمین شود.

همچنین کمیسیون اجتماعی یک تبصره را به عنوان تبصره ۲ به ماده واحده این طرح اضافه کرده بود در حالی که از نظر آیین‌نامه داخلی مجلس اجازه چنین کاری نداشت.

پندار سیستم

در طرح‌ها و لوایح اعاده شده از شورای نگهبان، کمیسیون‌های تخصصی تنها مجاز به اصلاح ایرادات شورای نگهبان هستند و نمی‌توانند علاوه بر اصلاح ایرادات شورا، ماده یا تبصره دیگری به طرح یا لایحه اضافه کنند.

در جریان قرائت گزارش کمیسیون اجتماعی درباره طرح اعاده شده ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان از شورای نگهبان توسط عباس قائیدرحمت، سخنگوی این کمیسیون، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به وی گفت: کمیسیون اجتماعی نمی‌تواند طبق آیین‌نامه داخلی تبصره‌ای را به این طرح که اعاده شده از شورای نگهبان است، اضافه کند و این اقدام کمیسیون اجتماعی وجاهت قانونی ندارد.

پس از این سخنان لاریجانی، محمدحسین فرهنگی عضو هیأت رئیسه مجلس تنها تبصره یک اصلاح شده این طرح را قرائت کرد.

کمیسیون اجتماعی مجلس در جریان اصلاح این طرح، یک تبصره به شرح ذیل بعد از تبصره ۴ الحاق کرده بود:

تبصره الحاقی- بکارگیری بازنشستگان در شرکت‌های طرف قرارداد دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری ممنوع است.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.