نرم افزارحسابداری صدگان

شناسایی آن دسته از فعالان اقتصادی که در تور مالیاتی نیستند.

0 440

حسابداراپ

رئیس کل سازمان امور مالیاتی بر انجام رسیدگی‌های دقیق و قانونی در سال آینده به منظور شناسایی آن دسته از فعالان اقتصادی که در تور مالیاتی نیستند، اشاره کرد و گفت:


ما نباید حقوق دولت و مردم را نادیده بگیریم و افزایش سهم مالیات از تولید ناخالص داخلی در سال‌های آتی نیز از طریق گسترش دامنه شناسایی ها و واحدیابی های میدانی و مکانیزه انجام خواهد شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، سید کامل تقوی نژاد، در جمع مدیران، معاونین، روسای امور مالیاتی و نمایندگان هیات‌های حل اختلاف امور مالیاتی شهر و استان تهران که در دانشگاه شهید بهشتی حضور یافته بودند، به تشریح رویکردها و سیاست‌های کلی حاکم بر اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم پرداخت.

وی با تاکید بر اینکه پس از موفقیت تیم برجام در عرصه دیپلماسی، اکنون کشور نیازمند یک حماسه اقتصادی است، گفت: در شرایط کنونی کشور، ما به یک مدیریت جهادی نیاز داریم؛ مدیریتی که بر مبنای آن تلاش مجاهدان عرصه اقتصادی بیش از پیش شود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خاطر نشان کرد: نیروی انسانی سازمان امور مالیاتی کشور توانایی تبدیل شدن به یکی از قوی ترین مجموعه های مدیریتی و کارشناسی را داراست؛ مجموعه ای که ضمن تسلط بر قوانین و مقررات مالیاتی، درک درستی از وضعیت و شرایط ویژه اقتصادی کشور داشته باشد.

تقوی نژاد با بیان اینکه اصلاحیه قانون مالیات ها فراز و نشیب های بسیاری را طی کرد و سرانجام با اعمال تغییراتی در آن توسط مجلس به تصویب رسید،گفت: از نقاط مثبت این اصلاحیه آن است که شرایط کلی حاکم بر این قانون به سمت مردم گرایی و حل مشکلات فعلی نظام مالیاتی پیش می رود و همچنین، این قانون رویکرد ویژه ای به سمت رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در کشور دارد.

پندار سیستم

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه قانون مالیات های مستقیم به سمت شفاف تر شدن هر چه بیشتر پیش می رود، گفت: ماموران مالیاتی حق برداشت سلیقه ای از قانون را ندارند و آئین نامه ها، دستورالعمل ها و بخشنامه هایی که از سوی مدیریت سازمان در خصوص اجرای این قانون تدوین می شود، مبنای اجرای صحیح قانون خواهد بود.

وی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی کشور توجه ویژه ای به آموزش کاربردی و موثر کارکنان خود دارد، افزود: ماموران مالیاتی باید اشراف عمیقی به قوانین مالیاتی به ویژه بخش هایی که در ارتباط با رعایت حقوق مودیان است داشته باشند و خوشحال هستیم از اینکه مردم هم پا به پای کارکنان مالیاتی با تکالیف قانونی خود آشنا می شوند.

تقوی نژاد با تاکید بر اینکه رابطه نظام مالیاتی با مردم باید بر قانون استوار باشد، گفت:در همه جای دنیا، مقوله مالیات مورد بحث و مناقشه است، اما در مجموع نباید ارتباط نظام مالیاتی با مردم،خشک و بی روح باشد و باید به سمت تعامل هر چه اثربخش تر با مردم و اعتمادآفرینی بیشتر پیش برویم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور بر اهمیت سالم سازی امور و سلامت نظام اداری به عنوان یکی از اولویت های اساسی سازمان اشاره کرد و گفت: تامین درآمدهای مالیاتی، رسالت و وظیفه اساسی سازمان امور مالیاتی است و کارکنان این سازمان باید با شرافت و پاکدستی این ماموریت را انجام دهند.

وی با بیان اینکه شورای عالی مالیاتی و هیات های حل اختلاف مالیاتی، نقش مهمی در تعیین تکلیف و حل و فصل دعاوی مالیاتی دارند، گفت: باید تا حد امکان فرایند رسیدگی به شکایت ها و اطاله دادرسی ها را کاهش داد.

تقوی نژاد از طرح جامع مالیاتی به عنوان اصلی ترین برنامه در نظام مالیاتی یاد کرد و گفت: اجرای طرح جامع مالیاتی مورد تاکید مسئولان ارشد اقتصادی نظام است و همه همکاران باید دوره های آموزشی این طرح را طی کرده و در پیاده سازی هر چه مطلوبتر این طرح ،نقش آفرین باشند.

وی در خاتمه بر رعایت حقوق مردم و احترام به مودیان مالیاتی و حفظ منزلت ایشان یاد کرد و گفت: همکاران سازمان، کارکنانی ساعی، فرهیخته، آگاه و بصیر هستند و منزلت آنان باید حفظ شود تا به سمتی برویم که سازمانی کارا، چابک و مسئولیت پذیر داشته باشیم.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.