حسابان وب

جواب بازنشستگی های پیش از موعد چه شد؟/ مصوبه جدید هیات دولت درباره بازنشستگی

2 611
محل تبلیغ شما

 یکی از مخاطبان سرویس مشکلات مردم سئوال کرده نتیجه درخواستهای بازنشستگی پیش از موعد چه شد.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عدم پاسخگویی سازمان بازنشستگی کشوری به درخواستهای بازنشستگی پیش از موعد، بارها در سرویس مشکلات مردم بررسی شد.
دیروز نیز یکی از مخاطبان سرویس باز هم این گلایه را مطرح کرده بود چرا به درخواستهای بازنشستگی پیش از موعد پاسخ داده نمی شود. این مخاطب نوشته: سلام خسته نباشی تا کنون چندین کامنت در مورد دلایل عدم اعلام موافقت سازمان بازنشستگی با بازنشستگی پیش ازموعدکارکنانی که امسال اسامی آنها از طرف ادارات ونهادها ارسال شده است اما جوابی داده نشده است لطفا مدیریت محترم سازمان بازنشستگی خدمات کشوری پاسخ فرمایند.

پندار سیستم

مصوبه جدید دولت
یک ماه پیش یعنی در ۲ دیماه ۹۴ هیات وزیران، تصویب کرد بازنشستگان پیش از موعد براساس سنوات خود و بدون سنوات ارفاقی و طبق مقررات صندوق بازنشستگی، از مستمری بازنشستگی برخوردار می شوند.
بر این اساس، هیات وزیران برای رفع مشکل بازنشستگان، تصویب کرد دستگاه های اجرایی و صندوق های بازنشستگی با استفاده از احکام قانونی، این مشکل را برطرف کنند.این تصمیم فقط مربوط به رفع اختلاف دستگاه های اجرایی، صندوق های بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی بوده و حکم جدیدی را دربر نمی گیرد.
طبق این مصوبه، بازنشستگان پیش از موعد براساس سنوات خود و بدون سنوات ارفاقی و طبق مقررات صندوق بازنشستگی خود، از مستمری بازنشستگی برخوردار می شوند.
طبق این قانون، اجرای این حکم، از محل اعتبارات هزینه ای مصوب دستگاه ها تا سقف حداکثر پنج درصد یا صرفه جویی ناشی از کاهش نیروها که میزان آن به تائید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور می رسد، قابل تامین و پرداخت است.
صندوق بازنشستگی کشور و سازمان تامین اجتماعی معتقدند با توجه به محاسبات بیمه ای انجام شده، بازنشستگی پیش از موعد بیمه شدگان، برای صندوق ها بار مالی ایجاد می کند.
به ادعای صندوق بازنشستگی کشور و سازمان تامین اجتماعی، اجرای این حکم مستلزم پرداخت مابه التفاوت حقوق بازنشستگی مشمولان نسبت به مدت سنواتی است که زودتر بازنشسته شده اند؛ بنابراین صندوق ها برای آن دسته از بازنشستگان پیش از موعد و بدون سنوات ارفاقی که با موافقت دستگاه های محل اشتغال، بازنشسته شده اند، حکم بازنشستگی صادر نکرده است و تقاضای مابه التفاوت از دستگاه های متبوع آنها را دارند.

به نظر می رسد با اجرایی شدن این مصوبه، صندوق بازنشستگی کشوری دیگر دلیلی برای عدم پذیرش درخواستهای بازنشستگی پیش از موعد ندارد.2 نظرات
  1. احمددینوری می گوید

    براساس اعلام دستگاه خدمتی متبوعم سازمان مدیریت وبرنامه ریزی اعلام نموده که قانون بازنشستگی پیش از موعد از تاریخ ۵/۶/۹۴ منقضی گردیده لذا علیرغم موافقت دستگاه متبوع امکان استفاده از این قانون از تاریخ مذکور به بعد میسر نیست این در حالی است که قانون یادشده در قانون بودجه سال ۹۴ تنفیذ شده لکن ادعای سازمان مدیریت این است که این تنفیذ صرفا جهت بار مالی بوده است در نتیجه تعداد زیادی از کارمندان که بعد از تاریخ فوق درخواست نموده اند بلا تکلیف مانده واین درحالیست که تا پایان سال ومحدوده زمانی نفوذ قانون بودجه فرصت کمی باقیست

  2. محمد علی باقری می گوید

    چرا دستگاه ما اعلام کرد که شامل تامین اجتماعی نمیشود ولی خیلی ارگانها استفاده کردند یا در انتظار هستند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.