حسابان وب

بورس ریزش کرد

0 353

حسابداراپ

بورس تهران بعد از چند روز روند صعودی،‌ به مسیر اصلاحی خود ادامه داد و با افت قیمت سهام شرکت‌ها مواجه شد.


به گزارش ایسنا، بورس اوراق بهادار تهران که در هفته گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده و با رشد شدید قیمت‌ها و افزایش میلیونی تقاضا مواجه شده بود، از روز چهارشنبه به فاز استراحت رفت و امروز نیز به روند منفی خود ادامه داد.

به این ترتیب بازار امروز علی رغم رشد قیمت جهانی نفت و همچنین انتشار خبرهایی مبنی بر احتمال کاهش نرخ سود بانکی منفی شد و به فاز استراحت رفت؛ استراحتی که بعد از یکماه رشد مداوم و پی در پی و اندکی لجام گسیخته، طبیعی بود.

محل تبلیغ شما

در بازار امروز بورس تهران همانند روز چهارشنبه اندکی از هیجانات بازار کاسته شد و اصلاح قیمت ها موجب شد تا فشار فروش در تابلو معاملات افزایش پیدا کرده و اکثر سهام شرکتها به جز شرکتهای خودرویی با روند نزولی مواجه شوند.این اتفاق موجب شد تا شاخص بورس تهران در معاملات اولین روز هفته ریزش ۹۰۳ واحدی را تجربه کرده و تا کانال ۷۶ هزار و ۵۹۴ واحدی عقب نشینی کند.

امروز شرکتهای مطرح بازار همچون فولاد مبارکه، مخابرات، غدیر به همراه بانکهای ملت، تجارت، صادرات، پالایشگاه بندرعباس، ملی مس، هلدینگ خلیج فارس، کشتیرانی و تاپیکو بیشترین تاثیر منفی را در شاخص بورس گذاشتند و در مقابل پتروشیمی پردیس، ارتباطات سیار، پتروشیمی جم، ایران خودرو و سایپا با رشد قیمت خود مانع از ریزش بیشتر بورس شدند.

در بازار منفی امروز شرکتهای خودرویی همچنان مورد توجه اهالی تالار شیشه ای قرار گرفتند به طوری که شرکتهای سایپا آذین، سرمایه گذاری نا و سایپا از تقاضای میلیونی برخوردار شدند و شرکتهای ‌پالایشگاه بندرعباس، پارس خودرو و زامیاد برترین تقاضای فروش بازار را به خود اختصاص دادند.

در بازار اولین روز هفته با وجود منفی شدن قیمت‌ها و شاخص بورس، ارزش و حجم معاملات قدرت بیشتری افزایش پیدا کرد به طوری که بیش از ۲۴۰ میلیون سهم به ارزش ۵۴۰ میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه به ۳۲۸ هزار میلیارد تومان رسید.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.