نرم افزارحسابداری صدگان

استقلال حسابرس دستاورد حاکمیت شرکتی

0 540

حسابداراپ

رئیس شورای عالی انجمن حسابداران خبره ایران گفت: حاکمیت شرکتی باید ابتدا تبدیل به قانون شود و سپس از طریق بانک مرکزی به سایر نهادهای پولی و بانکی به اجرا گذاشته شود.


هوشنگ خستویی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛ با تاکید بر اهمیت حاکمیت شرکتی در نظام های مالی و پولی ایران گفت: موضوع حاکمیت شرکتی می باید قبل از هر چیز تبدیل به قانون شده و پس از آن از طریق بانک مرکزی به اجرا گذاشته شود.

پندار سیستم

رئیس شورای عالی انجمن حسابداران خبره ایران افزود: بانک مرکزی می بایست در مواجه با بانک ها و موسسات تحت نظارت خود چارچوبی فراهم کند که متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی و یا اشخاصی که علاقه مند به ورود به بازار سرمایه هستند، قبل از هر چیز استانداردهای حاکمیت شرکتی برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه اکتفا به حاکمیت شرکتی در حد دستورالعمل خاطره تجربه «رفیق حریری» سیاستمدار و فعال اقتصادی کشور لبنان که در سال ۲۰۰۵ ترور شد، را به یاد می آورد، عنوان کرد: انتقاد به نحوه حضور افراد بی تجربه در هیات مدیره شرکت های بزرگ باعث شد، تا رقبای رفیق حریری نسبت به او حسادت و کینه ورزی کنند.

خستویی با بیان اینکه حاکمیت شرکتی باید به قانون تبدیل شود ، عنوان کرد: در قانون حاکمیت شرکتی به طور دقیق باید به گونه ای در مسیر شفاف سازی فعالیت های مالی حرکت کرد که در این ساختار با تشکیل کمیته ریسک و کمیته حسابرسی ، دیگر انتخاب حسابرس مستقل از سوی سازمان بورس و بانک مرکزی تعیین نخواهد شد و کمیته‌های مذکور آن را تعیین خواهند کرد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.