نرم افزارحسابداری صدگان

کاهش تخلف و فساد اداری با راه‌اندازی بانک اثر انگشت در ایران

0 702

حسابداراپ

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از راه اندازی بانک اثر انگشت خبر داد و گفت: با ایجاد این بانک تلاش شده همه منافذی که سبب ایجاد تخلف در سازمان ثبت احوال می‌شود را مسدود کنیم.


به گزارش خبرنگار مهر، احمد تویسرکانی، صبح امروز در حاشیه سفر به استان کرمان در جمع خبرنگاران این استان با تشریح برنامه‌ها و عملکرد سازمان ثبت اسناد و املاک در سطح کشور اظهار داشت: بخش عمده ای از فساد در سازمان ثبت اسناد و املاک به دلیل امکان جعل اسناد و هویت افراد بود که تلاش شده این فسادها شناسایی و آسیب‌شناسی شود.

وی خاطرنشان کرد: با ایجاد و راه اندازی بانک اثر انگشت نیز می‌تواند روزنه‌های بیشتری از اینگونه تخلفات را مسدود کرد و خوشبختانه اکنون به امنیتی نسبی از لحاظ جعل هویت اشخاص در این سازمان رسیده‌ایم.

تویسرکانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کاهش چشمگیر مراجعات به سازمان ثبت اسناد و املاک بیان کرد: تقریبا ۸۹ درصد خدمات به صورت الکترونیکی به مردم ارائه می‌شود و این امر سبب کاهش مشکلات مردم در مراجعات مکرر به این سازمان شده است.

پندار سیستم

وی تصریح کرد: ما به دنبال حذف کاغذبازی در سیستم اداری و شفاف سازی، کاهش هزینه های پنهان و تسریع و دقت در انجام امور هستیم و ارزیابی‌ها نیز نشان می‌دهد که مردم رضایتمندی بیشتری نسبت به قبل از عملکرد این سازمان دارند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچنین به بیان آماری از ازدواج و طلاق در سطح کشور پرداخت و اظهار داشت: در ۹ ماهه سال جاری، ۴۹۳ هزار و ۷۹۱ ازدواج در دفترخانه های کشور به ثبت رسیده که این میزان با کاهش چهار درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بوده است.

وی در مورد طلاق نیز عنوان کرد: در این مدت همچنین ۱۱۸ هزار طلاق در دفترخانه‌های کشور ثبت شده که این میزان نیز با افزایش ۱.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بوده است.

تویسرکانی با اشاره به وضعیت کرمان در مورد این دو رویداد عنوان کرد: سهم کرمان از ثبت طلاق ۲.۵ درصد و از ازدواج چهار درصد کل آمار کشور بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به یکی از معضلات ثبتی در استان کرمان بیان کرد: متاسفانه در استان کرمان، اغلب معاملات به شکل رسمی انجام نمی‌شود و این نوع معاملات تجربیات تلخی برای بسیاری از مردم این استان به دنبال داشته ضمن اینکه سبب افزایش زمین خواری در این استان شده که لازم است در این زمینه به سمت فرهنگ سازی برای انجام معاملات به شکل رسمی برویم.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.