حسابان وب

سرمایه خارجی بدون یکسان‌ سازی ارز وارد بورس نمی شود

0 539

حسابداراپ

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: یکی از ملزومات ورود سرمایه خارجی به کشور، یکسان سازی نرخ ارز است تا سرمایه گذاران بتوانند با خیلی آسوده اقدام به ورود در بورس و اقتصاد کنند.

فینتو


محمد قصری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص تاثیر اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها بر معاملات بورس گفت: رفع تحریم‌ها می تواند بستر مناسبی را برای سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی و ایجاد تحرک اقتصادی در کشور بویژه در بازار سهام ایجاد کند.
این کارشناس بازار سرمایه با بیان این که یکی از وظایف اصلی بورس تامین مالی برای فعالیتهای شرکتهای تولیدی است افزود: ورود سرمایه جدید و نیز سرمایه گذاری خارجی به بورس به بسترهایی نیاز دارد.
وی گفت: یکی از این ملزومات، یکسان سازی نرخ ارز است که باید انجام شود تا سرمایه گذاران بتوانند با خیلی آسوده اقدام به ورود در بورس و اقتصاد کشور کنند.
این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: همچنین یکی دیگر از این بسترها تعیین تکلیف نرخ سود بانکی است که با توجه به تک رقمی شدن تورم باید پایین بیاید و این اتفاق زمانی برای اقتصاد و بازار سرمایه خبر خوبی خواهد بود که نرخ تسهیلات اعطایی به بنگاهها نیز کاهش یابد.
وی اذعان داشت: تاثیرات اجرایی شدن برجام و نیز رفع تحریم ها به گذر زمان نیاز دارد و سهامداران بورسی بر این اساس باید صبوری پیشه کنند.
این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: البته در کوتاه مدت نیز اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها می تواند اثرات روانی مثبتی بر بازار بگذارد.

 


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.