حسابان وب

رشد سهام بانکی‌ها در بورس تهران

0 463

حصین حاسب

یک کارشناس بازار سرمایه دلیل بهبود شاخص در بازار سرمایه را نزدیک شدن به زمان لغو تحریم سوییفت و همچنین تحویل اورانیوم ایران به روسیه عنوان کرد.


پندار سیستم

علی اسلامی بیدگلی در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین درباره دلیل رشد شاخص اظهار کرد: این روزها بازار بی منطق از رشد و یا افت برخوردار می شود و از منطق خاصی پیروی نمی کند اما شاید بهبود انتظارات در زمینه لغو تحریم سوییفت را بتوان عامل این رشد دانست.
وی در ادامه افزود: امیدواری نسبت به این موضوع و بهبود وضعیت صنعت بانکداری باعث شده که سهام مربوط به صنعت بانکداری در بازار سرمایه رشد کند و در نتیجه وضعیت شاخص بهبود یابد.
این کارشناس بازار سرمایه همچنین به رشد سهام شرکت مپنا اشاره و خاطر نشان کرد: علاوه بر موضوع سوییفت، تحویل بخشی از اورانیوم تولید شده به روسیه و عملی شدن برخی توافقات مربوط به برجام از دیگر مواردی است که می تواند موجب بهبود شاخص شده باشد.
اسلامی تاکید کرد: البته این موضوع که آیا شاخص به روند صعودی خود ادامه می دهد به زمان بیشتری نیاز دارد.
این کارشناس بازار سرمایه گفت: در چنین شرایطی باید دید که بازیگران بزرگ بازار سرمایه که به منابع مالی نیاز دارند نسبت به این تغییر چه واکنشی را نشان خواهند داد.
بر اساس این گزارش علاوه بر نمادهای گروه بانکداری، گروه قندی که در نبود نقدینگی در بازار شاهد رشد‌های نجومی بود، تشکیل صف فروش داده است. به نظر می رسد دوران سفته بازی در نمادهای شیرین بازار سرمایه به پایان رسیده است.
گروه خودرو نیز با گزارش مثبت تولید و فروش  ایران خودرو پس از مدت ها مورد اقبال بازار سرمایه قرار گرفته است و معاملات رو به رشدی دارد.محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.