حسابان وب

افت دسته‌جمعی شاخص‌های بورس

0 652
محل تبلیغ شما

بازار سهام امروز شاهد درجا زدن نماگرهای خود زیر سایه معاملات کد به کد و بازارگردانی صاحبان صندوق و شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ بود.


به گزارش فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز شنبه ۷ آذر ماه ۹۴، با ریزش ۹۹ واحدی به عدد ۶۹ هزار و ۶۳۵ واحد رسید.

شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات امروز این بازار نیز با ۳۸ واحد افت عدد ۲۴ هزار و ۳۸۸ واحد را تجربه کرد.

شاخص سهام آزاد شناور اما با ریزش ۱۹۱ واحدی به رقم ۶۹ هزار و ۳۵ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افت ۸۷ واحدی رقم ۴۳ هزار و ۱۴۲ واحد را تجربه کرد که شاخص بازار دوم با ۱۱۲ واحد کاهش روی عدد ۱۴۰ هزار و ۹۹۴ واحد ایستاد.

شاخص فرابورس (آیفکس) نیز در پایان معاملات امروز این بازار با افت ۴ واحدی عدد ۶۸۷ واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش طی معاملات امروز نماد معاملاتی سه شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با ۵۰ وحد، تاپیکو با ۳۱ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان با ۲۰ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل نماد معاملاتی سه شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی جم هر یک به میزان ۲۱ واحد و بانک صادرات با ۲۰ واحد افزایش بالاترین تاثیر مثبت را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

در پایان معاملات امروز بورس تهران ارزش کل معاملات این بازار به بیش از ۹۹ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۴۲۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۹ هزار و ۸۴۱ نوبت داد و ستد بود.

به گزارش فارس، امروز نماد معاملاتی شرکت‌های کارخانه‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان، داروسازی کوثر، معدنی دماوند، بیمه دی، حق تقدم خرید سهام نیرو ترانس، حق تقدم خرید سبحان دارو از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های کارت اعتباری ایران کیش متوقف شد.

امروز همچنین در حالی نماد اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن آبان ۹۴، در بازار فرابورس بازگشایی شد که همچنان از ساز و کار تخصیص وام ۶۰ میلیون تومانی مصوب شورای پول و اعتبار خبری در دسترس نیست.

پندار سیستم

به گزارش فارس، فردا یکشنبه نیز تعداد ۱۰۰ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از کل سهام شرکت بهمن دیزل در بازار دوم فرابورس برای نخستین بار عرضه می‌شود. برخی‌ تحلیل‌ها از کشف قیمت حدود ۲۵۰ تومانی این سهم خبر می‌دهند.

در بورس کالا نیز رونق اوراق بهادار مبتنی بر کالا در رینگ‌های مختلف این بازار مورد اقبال سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

به گزارش فارس، طی معاملات امروز در نماد معاملاتی بانک سینا ۱۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان کمتر از ۱۰ میلیون سهم ایران ترانسفو به ارزش ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و ۵ میلیون سهم گروه مپنا به ارزش بیش از ۳ میلیارد و ۲۹۵ میلیون تومان از سوی سهامدار عمده خود به کد شرکت‌های درون گروهی دست به دست شدند.

در دیگر نمادهای مورد توجه بازار از جمله گروه بهمن نیز امروز روی صفر تابلو بیش از ۱۳ میلیون سهم از سوی سهامدار حقوقی در بازار خرده‌فروشی کد به کد شد.

در نماد بانک صادرات نیز بازارگردان همچنان برای متعادل نگه داشتن روند معاملات این سهم فعال است.

در نماد معاملاتی سرمایه‌گذاری صنعت بیمه اما امروز ۱۷میلیون و ۶۴۲ هزار سهم میان معامله‌گران حقیقی دست به دست شد.

نماد معاملات «شپلی» تنها سهم جنجالی این روزهای بازار سهام نیز امروز در حالی بیش از ۱۶ میلیون سهم از سوی سهامداران اغلب حقیقی بازار دست به دست شد که با رِنج شدن قیمت در بالاترین دامنه نوسان مثبت قیمتی، به شکل‌گیری صف خرید پایدار در پایان معاملات امروز این سهم منتهی شد.

بازار سهام این روزها در حالی به نوسان‌های مثبت قیمت ارز خیره شده که هنوز انتظار برای آثار ناشی از تسعیر نرخ ارز در صورت‌های مالی دور از انتظارات بازار است.

در بازارهای جهانی نیز بویژه در گروه سرب و روی به افزایش نگرانی از بابت امکان تحقق بودجه برآوردی شرکت‌های صادرات محور این گروه انجامیده است. اغلب شرکت‌های این گروه بودجه‌ای برآورد خود را بالاتر از نرخ‌های جهانی فعلی پیش‌بینی کرد‌ه‌اند.

به گزارش فارس،‌ بازار سهام در حالی این روزها در آغوش بازارگردان‌ها به خواب رفته است که در بازار پایه توافقی که مجموعه‌ای از شرکت‌های اخراجی بورس را تشکیل می‌دهند این روزها نوسان‌های عجیب‌ و غریبی را شاهد هستیم.

سال گذشته در همین روزها بود که متولی بازار فرابورس با انتشار اعلامیه‌ای از اخراج یکباره ۱۴ نماد معاملاتی به بازار پایه توافقی خبر داد که شوک پیش‌بینی نشده‌ای برای فراری دادن سرمایه‌گذاران از بازار بود. اما اکنون این نمادها در حالی به جولانگاه نوسانگیران حرفه‌ای بازار تبدیل شده است که ناظر بازار هیچ تصمیمی برای مانع شدن از معاملات سوری و عجیب و غریب در این بازار ندارد.ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.