نرم افزارحسابداری صدگان

واحدهای صنفی بدون پروانه برای فرارازمالیات

0 831

حسابداراپ

به نقل از رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو واحدهای صنفی بدون پروانه که از پرداخت مالیات فرار می کند در صورت دریافت دو اخطار ، پلمپ خواهد شد.

پندار سیستم

 

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو با انتقاد از ایجاد بازارهای خودرو توسط شهرداری ها که محل مراجعه دلالان شده است، گفت : واحدهای صنفی بدون پروانه که از پرداخت مالیات فرار می کند در صورت دریافت دو اخطار ، پلمپ خواهد شد.

ارسلان منصوری افزود: دو هزار و ۳۰۰ واحد صنفی بدون پروانه در استان تهران مشغول کار است که برای دریافت پروانه کسب مراجعه نمی کند.

وی ادامه داد : واحدهای صنفی بدون پروانه مشکلات زیادی را برای صنف خودرو بوجود آورده و بار مالیاتی این واحدها به عهده واحدهای صنفی پروانه دار است.

منصوری افزود : بالای ۹۰ درصد شکایات صورت گرفته از واحدهای صنفی بدون پروانه بوده است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری ها در چند سال اخیر بازارهایی را برای معاملات خودرو ایجاد کرده است ، گفت : متاسفانه ما در جریان کار این بازارها نیستیم و افرادی که به این مجموعه ها مراجعه می کنند عموما دلالان خودرو هستند که ماشین های دست دوم به بالا را خریداری می کنند.

منصوری افزود: از شهرداری ها تقاضا داریم برای راه اندازی این بازارها با اتحادیه های خودرو هماهنگی کنند تا مشکلاتی از قبیل کلاهبرداری های صورت گرفته برای مردم به وجود نیاید.

وی گفت: متاسفانه شرکت های لیزینگی که پیش فروش اتومبیل انجام می دهند نیز در طول سال گذشته ۳۳ مورد شاکی داشته اند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو با اشاره به اینکه واحدهای صنفی بدون پروانه را شناسایی می کنیم و به آنها دو بار اخطار می دهیم ، افزود : اگر اخطار برای بار سوم انجام شود ،طبق ماده ۲۷ و ۲۸ اتاق اصناف آن واحد صنفی پلمپ می شود یا باید به اتحادیه مراجعه و برای کسب پروانه مدارک لازم را ارائه کند.

منصوری درباره راه اندازی سامانه اطلاعات معاملات خودروی کشور گفت: در صورت راه اندازی این سامانه کمک بزرگی به فروشندگان خودرو می شود و معاملات غیرقانونی در این بازار از بین خواهد رفت.

وی افزود: در یک سال گذشته برای راه اندازی این سامانه اقدامات زیادی انجام دادیم اما متاسفانه به دلیل همکاری نکردن نیروی انتظامی هنوز این طرح راه اندازی نشده است.

منصوری خاطرنشان کرد: تا نیروی انتظامی اعلام آمادگی نکند تلاش ما برای راه اندازی این سامانه بی فایده است.

منبع:تسنیم


محل تبلیغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.