نرم افزارحسابداری صدگان

قرارداد سفید امضاء جرم است

1 831

حسابداراپ

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران گفت: امضاء سفید و قرارداد سفید امضاء جرم است اما وقتی کارگران با این شرایط مواجه می شوند و شکایت می کنند معمولا نمی توانند ثابت کنند که کارفرمای آنها قرارداد سفید امضا با آنها منعقد کرده است.

 

به گزارش از تسنیم، غلامرضا عباسی رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران در گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه قراردادهای کار معضلی در کشور است گفت: ۹۰ درصد کارگران ما دچار قراردادهای موقت شده اند و امنیت شغلی و اشتغال پایدار را از دست می دهند و از این نظر نگرانی بسیار بزرگی برای کارگران است.

پندار سیستم

وی با اشاره به اینکه قوانین و مقررات ، فصل الخطاب هستند و در سال ۶۹ قانون کار تصویب و اجرایی شد افزود: در ماده ۷ این قانون موضوع قراردادها مشخص شد و باید دولت آیین نامه اجرایی آن را در مدت ۶ ماه تهیه می کرد و موضوع معین و مستمر و موقت بودن کار را مشخص و در کشور اجرا می کرد.
عباسی گفت: آن چه که باید از طریق تشکل های کارگری پیگیری می شد در مدت چند سال گذشته مرتب به دولتها گوشزد شده است.
وی افزود: امسال همایش بین المللی در مهرماه در اصفهان توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار و این موارد در آن مطرح شد و منتظریم عملاً اجرایی شود.
عباسی گفت: کارفرمایان با کارگران همراهی و در تولید تلاش کردند اما کارفرما، جامعه کارگری و دولت ها هر کدام به نفع خود کار می کنند.
وی افزود: بیشتر کارفرمایان، قانون را رعایت می کنند اما برخی از آنها رعایت نمی کنند.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران گفت: کار مستمر یا غیرمستمر باید شفاف و مشخص شود و کارگر باید از امنیت شغلی خاصی برخوردار شود و نگران اخراج نباشد.

عباسی گفت: قانون کار مشکلی ندارد بلکه مشکل در اجرا نکردن این قانون است.
وی افزود: ما شرایط اقتصادی را درک می کنیم و کارفرمایان، جهادی کار می کنند اما این موضوع مشکل جامعه کارگری را حل نمی کند.
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران گفت: امضاء سفید و قرارداد سفید امضاء جرم است اما وقتی کارگران با این شرایط مواجه می شوند و شکایت می کنند معمولا نمی توانند ثابت کنند که کارفرمای آنها قرارداد سفید امضا با آنها منعقد کرده است و در نتیجه حقوق و مزایا و حتی کار خود را از دست می دهندمحل تبلیغ شما

1 نظر
  1. روحی می گوید

    سلام. وقتی کمبود کار باشد اونوقت کارگر مجبور میشود تن به ذلت دهد و شرایط سخت کارفرمارو بپذیرد و کار فرماها هم از این موصوع سو استفاده میکنن و کسی نیست که به داد کارگر جماعت برسد… ای وای بر این مملکت و مسلمان بودنشون…. ایا کسی هست این وضع نابسامانو درست کنه….. لطفا جواب منو بدید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.