حسابان وب

بازنشستگی پیش از موعد کارگران ۲۵ سال خدمت

0 502
محل تبلیغ شما

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی درباره علت عدم اجرای ماده ۱۰ قانون بازسازی و نوسازی صنایع و بازنشستگی زود‌تر از موعد توضیحاتی ارائه کرد.


محمدحسن زدا  در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،گفت: در این ماده قانونی قید شده بود که درخصوص بازنشستگی پیش از موعد افرادی که ۲۵ سال خدمت کرده‌اند، به ازای پنج سالی که باید به بیمه شده ارفاق شود، باید ۵۰ درصد حق بیمه این مدت را دولت و ۵۰ درصد دیگر را کارفرما بپردازد.

پندار سیستم

وی افزود: به موجب این قانون هزینه‌ای به دولت تحمیل شد؛ تا زمانی که دولت این بودجه را پرداخت کرد، قانون را اجرا کردیم، اما یک تا دوسالی است که دولت اعلام می‌کند نمی‌تواند اعتباری را در این زمینه تخصیص دهد.
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه سال گذشته مجوزی از دولت دریافت کردیم تا افراد مایل به بازنشستگی زود‌تر از موعد حق بیمه سنوات ارفاقی را خودشان بپردازند اظهار کرد: بر این اساس اگر شخصی تمایل به این امر داشت می‌تواند سهم دولت و کارفرما را خودش بپردازد و زود‌تر بازنشسته شود.
زدا افزود: این مجوز به واحد‌ها ابلاغ شده و در نتیجه می‌توان گفت که این طرح متوقف نشده است؛ اما اگر بیمه شده‌ای منتظر است دولت هزینه را تامین کند، باید دید که آیا دولت برنامه‌ای در این خصوص دارد یا خیر؟


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.